AA

Moja praca ogranicza się głównie do pracy przy komputerze, jestem bowiem z zawodu księgową. Jednak nawet przy takiej pracy, która wydaje się nie stwarzać zagrożeń dla życia, konieczne jest przejście okresowych szkoleń BHP. Co roku zatem, do naszej firmy przychodziła Pani, aby poinformować nas o zasadach zachowania bezpieczeństwa i higieny pracy na naszym stanowisku.

BHP online – rewolucja w świecie BHP

bhp prowadzony onlineW tym roku jednak, nasz przełożony poinformował nas, że szkolenia BHP każdy przejdzie indywidualnie. Nie mieliśmy pojęcia co ma na myśli, wkrótce jednak wszystko okazało się jasne. Zamiast instruktora każdy uzyskał możliwość uczestnictwa w szkoleniu bez wstawania od biurka. W tym roku każdy z nas miał przejść szkolenie BHP online. Każdy z nas otrzymał login i hasło do zalogowania się na platformie i w wolnej chwili miał samodzielnie przejść szkolenie. Myślę, że bhp prowadzony online ma wiele zalet. Z punktu widzenia pracownika jest to znacznie ciekawsza forma prowadzenia szkoleń, chociaż by z racji na liczne audiowizualizacje. Co roczna, monotonna opowieść o tym samym przez instruktora, który zapewne w tym tygodniu przeprowadza już setne takie samo szkolenie, nie mogła się różnić z e-learningiem. Przede wszystkim swobodnie mogłam kurs przerwać, aby chociaż by zanotować coś ważnego czy interesującego, a następnie do niego powrócić. Plusem było również to, że nie musiałam przerywać swojej pracy w połowie by udać się na szkolenie, rozpoczęłam je, gdy miałam na to wolną chwilę, co zdecydowanie w pracy księgowej jest ważne.

Nie raz ciężko jest wrócić do zadania po dłuższej przerwie. Uważam, że w naszym przypadku, przeprowadzenie szkolenia w takiej formie było trafnym posunięciem. W rzeczywistości z pewnością całe szkolenie okresowe zostało znacznie szybciej przeprowadzone aniżeli przy zastosowaniu dawnej metody.