Antyczne żyrandole w aranżacjach

 

Od wielu lat bardzo interesuje mnie tematyka dotycząca aranżacji wnętrz. Uwielbiam oglądać inspirujące efekty działania profesjonalnych architektów wnętrz. Dużo czytam na temat zasad urządzania pomieszczeń i wprowadzam je w życie we własnym mieszkaniu. Ostatnio zaczęłam mocniej pasjonować się kwestią oświetlenia, szczególnie zabytkowymi lampami, które są piękną ozdobą pomieszczeń. 

Kryształowy żyrandol w prywatnym mieszkaniu

żyrandole kryształowe pałacoweArchitektura wnętrz jest zagadnieniem, które towarzyszy ludzkości od wielu wieków. Zmieniają się tylko style i rodzaje mebli oraz dekoracji. W dzisiejszych czasach zakres sposobów urządzania wnętrz jest bardzo szeroki i praktycznie nie ma ograniczeń w stylach. Od jakiegoś czasu bardzo mocno interesuje się zagadnieniem aranżacji pomieszczeń. Jeden z artykułów, na który niedawno trafiłam, zainspirował mnie do tego, żeby przyjrzeć się bliżej oświetleniu wnętrz. Okazuje się, że ma ono kolosalne znaczenie dla wyglądu pomieszczenia. Bardzo spodobały mi się zabytkowe żyrandole kryształowe pałacowe, które często stosowane są w prywatnych aranżacjach. Co prawda tego typu żyrandole najczęściej spotkać można w eleganckich hotelach lub pensjonatach, jednak coraz więcej indywidualnych klientów również stać na taką ekstrawagancję. Najbardziej zachwycające żyrandole z kryształu kupić można w sklepach z antykami i kosztują one wtedy dosyć sporo. Jak ktoś by chciał mieć taki żyrandol za mniejsze pieniądze, to można kupić w zwykłym sklepie, wykonany we współczesnych czasach.

Style we współczesnych aranżacjach wnętrz korzystają z różnych rozwiązań z ubiegłych wieków. Architekci wnętrz praktycznie nie ma Jak ograniczeń w urządzaniu pomieszczeń. Bardzo modne stało się korzystanie z antyków, na przykład w postaci krysztalowych żyrandoli. Takie żyrandole często zaliczane są do antyków.