Białe wypełnienia stomatologiczne

 

Jeśli zęby mają ubytki lub inne uszkodzenia spowodowane próchnicą, białe wypełnienia stomatologiczne (plomby) mogą je naprawić i przywrócić ich funkcję w naturalny sposób. Zapobiegają one również przedostawaniu się bakterii do zębów i pogorszeniu stanu zdrowia jamy ustnej. Jest to jedna z kilku opcji, które lekarz może zastosować w celu zastąpienia uszkodzonych lub zniszczonych części zębów.

Białe wypełnienia stomatologiczne (żywica kompozytowa)

białe plombyTen rodzaj wypełnienia jest również znany jako żywica kompozytowa i jest to nowsza metoda odbudowy estetycznej. Wielu stomatologów stosuje również wypełnienia amalgamatowe, które są starszą metodą polegającą na zastosowaniu mieszaniny metali do wypełniania zębów. Istnieje kilka czynników, które należy rozważyć przy podejmowaniu decyzji o wyborze białych wypełnień stomatologicznych lub amalgamatów. Zęby, które są bardziej widoczne, np. te bliżej przodu jamy ustnej, mogą skorzystać z białych wypełnień stomatologicznych. Zęby znajdujące się w tylnej części jamy ustnej mogą być niewidoczne, dlatego kolor lub estetyka mogą być mniej istotne. Wypełnienia amalgamatowe mogą być nieco mniej kosztowne niż białe plomby. Jednak pacjenci często otrzymują ubezpieczenie na te zabiegi. Warto sprawdzić i dowiedzieć się, co dokładnie jest pokrywane przez nasze ubezpieczenie. Białe wypełnienia stomatologiczne są doskonałą opcją dla poprawy estetyki i ochrony uszkodzonych zębów.

Jednak niektórzy pacjenci mogą potrzebować wielu wypełnień lub wypełnień w mniej widocznych miejscach. Właściwi specjaliści w dziedzinie zdrowia jamy ustnej podpowiedzą i pomogą dobrać odpowiednie materiały, które oferują trwałość i funkcjonalność przy niższych kosztach, a jednocześnie zagwarantują pacjentom oczekiwany efekt estetyczny.