Biuro projektowe i projekt hotelu

 

Hotel jest budynkiem który musi spełniać różne wymagania, bo i jego goście są różni. Trudno jest wybrać taki projekty budynku i wyposażenia, żeby każdemu to odpowiadało. Niewątpliwie jednak jest kilka rzeczy o jakich trzeba pamiętać, jeśli chodzi o wygodne korzystania z hotelu i jego użytkowość.

Biur projektowe i hotel dobry dla gości

polecane biuro projektowe we WrocławiuNa pewno hall główny hotelu powinien być rozległy, żeby pomieścił dużą grupę osób, na przykład z wycieczki. W hallu znajdziemy recepcję, windy czy też wejście do restauracji hotelowej. Windy są przydatne nawet przy niskich i małych hotelach, bo chodzenie z ciężkimi bagażami nie jest łatwe, windą jest znacznie szybciej. Polecane biuro projektowe we Wrocławiu powinno zadbać także o samo wejście do hotelu. Dobrym rozwiązaniem są drzwi przesuwane i obrotowe, bo są one automatyczne. Łatwiej wtedy dostać się do hotelu z bagażem. Ważne są także ułatwienia dla osób niepełnosprawnych, czy matek z dziećmi w wózkach. Łagodny podjazd z poręczą z pewnością załatwi sprawę. Pokoje hotelowe powinny zapewnić gościom wygodne i komfort wypoczynku. Nie mogą to być małe klitki, w których trudno jest się poruszać. Najlepiej jest wtedy, kiedy mamy do czynienia z większymi przestrzeniami i meblami ustawionymi przy ścianach, a nie na przykład na środku. Projekt pokoi powinien być różnorodny to znaczy pokoje powinny być dobre dla osób samotnych, dla par, dla rodzin z dziećmi, czy dla osób starszych.

To wiąże się też w udogodnienia w zakresie korzystania z łazienki czy aneksu kuchennego. Lepiej jest biały montaż i zabudowę w kuchni ustawić niżej niż zbyt wysoko. Dobrze jest też pomyśleć o tym co będzie w hotelu, na przykład spa, siłownia, restauracja. Dodatkowe pomieszczenia najczęściej znajdują się na parterze hotelu.