Centralny odkurzacz w domu

Któregoś dnia wróciłam z zajęć do domu i zastałam jakiś duży samochód dostawczy przed domem. Domyśliłam się od razu, że to moja mama coś zamówiła i przyjechali to zamontować. Z moją mamą zawsze tak było, że co najmniej raz na dwa miesiące wpadała na jakiś szalony pomysł zmian w domu, lub w jej garderobie.

Centralne odkurzacze wielkim ułatwieniem

wygodny centralny odkurzaczTym razem obiektem zmian było odkurzanie w naszym domu. Mama zamieniła standardowy odkurzacz na wygodny centralny odkurzacz który według niej był czymś, czego brakuje nam do szczęścia. Nie wiedziałam o co chodzi z takimi odkurzaczami, jednak mama w trakcie podawania obiadu wyjaśniała mi. Mówiła, że zwykły odkurzacz nie jest tak dokładny. Zasysa powietrze razem z kurzem ale nie wszystko znajdzie się w worku. Część wyleci z powrotem razem z powietrzem, bo filtry w odkurzaczu nie są aż takie dobre. Poza tym, centralny odkurzacz jest bardzo prosty w obsłudze. Wystarczy podpiąć rurę pod gniazdo, wcisnąć guzik i już można pracować. Jest bardzo dokładny i nie wydaje aż takich głośnych dźwięków jak zwykłe, stare odkurzacze. Jest bardzo cichutki a cała instalacja znajduje się w garażu. Tak więc w przypadku takiego odkurzacza nie ma możliwości niedokładnego odkurzania, ponieważ rury w ścianie doprowadzają zanieczyszczenia szczelnie do głównej instalacji. Dlatego jest to bardzo wygodne i na pewno sprzyja alergikom. A u nas w domu akurat co druga osoba kicha, jak tylko za dużo kurzu jest w domu.

Tym razem muszę przyznać mojej mamie słuszność wyboru. Taki odkurzacz centralny z pewnością będzie godnym następcom zwykłego odkurzacza z wadami. W końcu skończyły się nasze problemy z alergią i bardzo wygodnie odkurza się takim odkurzaczem. Polecam każdemu, bo naprawdę warto zainwestować, poprawia to znacznie jakość życia.