Certyfikat z metodologii Scrum

W branży informatycznej, a zwłaszcza w obszarze programowania cały czas pojawiają się nowe możliwości i nowe rozwiązania, na które każdy pracownik musi być przygotowany. W związku z tym wielu zatrudnionych w sektorze IT stale się dokształca, wybierając się na dodatkowe szkolenia i wyrabiając kolejne certyfikaty.

Znajomość Scrum potwierdzona certyfikatem

certyfikat scrumW dzisiejszych czasach dla pracodawców bardzo liczą się wszelkie dodatkowe aktywności, które potencjalny zatrudniony podejmuje, aby poszerzać swoje kwalifikacje. Mile widziane są zatem wszelkiego rodzaju szkolenia, certyfikaty i warsztaty. Informatycy stosunkowo często decydują się na certyfikat Scrum – ze względu na to, że programowanie zwinne zyskuje na popularności i wiele firm stosuje właśnie takie techniki pracy nad tworzeniem oprogramowania. Scrum stawia na pracę etapową, a po każdym etapie otrzymujemy gotowy do użytku produkt, który do końca trwania projektu stale udoskonalamy i ulepszamy, uwzględniając sugestie klienta. Jeśli zatem planujemy w przyszłości pracować w firmie, której Scrum nie jest obcy, sami również musimy go dobrze zrozumieć i zagłębić się w temat. Odpowiednia wiedza jest niezbędna, aby móc efektywnie działać w obszarze programowania zwinnego. Oprócz tego ważne są też kompetencje komunikacyjne, gdyż Scrum opiera się na pracy zespołowej – musimy zatem umieć nawiązywać kontakty z otoczeniem.

Certyfikaty odgrywają istotną rolę w procesie rozwijania kompetencji programistów i informatyków. Nawet jeżeli jesteśmy po studiach kierunkowych, na rynku pojawia się tyle nowych rozwiązań, że niezbędne jest odpowiednie doszkolenie w zakresie, w którym zamierzamy w przyszłości pracować. Samorozwój jest bardzo istotny, nie tylko ze względu na pracę, ale przede wszystkim na nas samych.