Ciepły i miękki otulacz dla dzieci

 

Na wyprawkę niemowlęcą składa się bardzo dużo rzeczy. Między innymi wszystko co potrzebne do spania dla niemowlaka. Bardzo często rodzice kupują tych rzeczy za dużo, bo tak naprawdę nie wiedzą co im się przyda. Dopiero przy drugim i kolejnym dziecku tych rzeczy kupujemy znacznie mniej. Jednym z przydatnych przedmiotów jest kokon niemowlęcy najwyższej jakości.

Miękki kokon do spania

kokon do spania dla niemowlakaKokon dla dzieci można zakupić w różnym rozmiarze. Najbardziej standardowe jest kokon, który ma 80 cm długości. W takim kokonie dziecko czuję się bezpiecznie oraz bardzo wygodnie. Dobrej jakości kokon do spania dla niemowlaka posłuży mu nawet 6 miesięcy. Oczywiście później również dziecko może w nim spać ale pod warunkiem, że kokon jest rozwiązane na dole. Tylko wtedy po prostu dziecko się do niego jeszcze zmieści. Kokon wystepują w różnych kolorach oraz wzorach. Dla dziewczynki można go zakupić w kolorze różowym lub fioletowym, z księżniczkami, z motylkami lub z kwiatkami. Dla chłopca zakupić można taki kokon w kolorze zielonym, niebieskim, z ciężarówkami lub dinozaurami. Oczywiście można również zamówić kokon bardziej neutralny np. szary w białe gwiazdki lub żółty. Kokon na zamówienie to koszt około 150 zł. Cena jest adekwatna do wysokiej jakości bawełny, z której uszyta jest jedna ze stron otulacza.

Małe dzieci lubią przebywać, leżeć oraz spać mocno zwinięte. Taka pozycja przypomina im układ w brzuchu mamy. Dlatego tak wygodnie im jest w kokonie bawełnianym, który jest miękki i smacznie się w nim śpi. Firmy, które tworzą koce, poduszki, szyją Ubranka dla dzieci również w ofercie mają bawełniane kokony z dodatkiem materiału minky. Kokony można, a nawet trzeba prać w wysokiej temperaturze w płynach miękkich, tak jak pozostałe rzeczy dla noworodków i niemowląt.