Czy fototapeta sprawdza się w kuchni?

Fototapety to nadal bardzo popularny w aranżacji wnętrz sposób na ozdobę wnętrza. Jestem pewna, że dla większości osób fototapeta kojarzy się z pomieszczeniami takimi jak salon, czy też sypialnia. Ja jednak zdecydowałam się na zastosowanie fototapety w zgoła innym miejscu, a mianowicie kuchni. Mojemu mężowi ten pomysł początkowo zupełnie się nie podobał, ale ja oczywiście postawiłam na swoim.

Fototapeta kuchenna musi mieć specjalne właściwości

fototapety do kuchniNiestety ale w przypadku naszego budżetu domowego na razie nie możemy sobie pozwolić na remont całej kuchni. W przyszłości na pewno wymienimy meble kuchenne i przemalujemy całe pomieszczenie, ale na razie muszę zdawać się na swoje pomysły na to jak sprawić żeby nasz dom wyglądał przytulnie i ładnie. Na pomysł fototapety do kuchni wpadłam kiedy zobaczyłam w gazecie wnętrze z fototapetą w salonie. Pomyślałam, że jakiś fajny wzór świetnie sprawdził by się między szafkami kuchennymi dolnymi, a górnymi. Wtedy nawet jeszcze nie wiedziałam, że istnieją specjalne fototapety przeznaczone do kuchni. Ale są i sprawdzają się one świetnie. Do swojej kuchni wybrałam przepiękną fototapetę przedstawiającą białe tulipany. Strasznie spodobał mi się ten motyw, bo jest taki rześki. Zdecydowanie odżywił on wygląd mojej kuchni. Fototapeta do kuchni ma specjalistyczne właściwości. Przede wszystkim jest ona wodoodporna, co jest dla mnie niezwykle istotna, bo w mojej kuchni fototapeta znajduje się też przy zlewie. Oprócz tego taka fototapeta powinna być odporna na mycie – moją tapetę mogę normalnie myć detergentami. Co ważne gotowanie w ogóle nie wpływa na wygląd tapety, a więc jest ona odporna na trudne warunki cieplne.

Myślę, że każdy już wie jaka jest odpowiedzieć na pytanie czy fototapeta dobrze będzie sprawować się w kuchni. Oczywiście, że tak! Jeżeli oczywiście kupimy odpowiedni rodzaj fototapety i zadbamy o to by został on w odpowiedni sposób zamontowany. Taka fototapeta może naprawdę odnowić wnętrze każdej kuchni i sprawić, że nawet bez dużego remontu jej wnętrze będzie wyglądać zupełnie inaczej. W przypadku mojej kuchni fototapetą udało mi się sprawić, że kuchnia wygląda o wiele bardziej nowocześnie.