Dla kogo jest permanentny makijaż?

 

Dostępność salonów, w których uda nam się wykonać makijaż permanentny jest znacznie więcej niż nam się wydaje i co chwile pojawiają się nowe. Okazuje się, że nie tylko w większym mieście, ale również w niewielkiej miejscowości uda nam się znaleźć salon, który spełni nasze oczekiwania. Dużo zależy jednak od tego, jaki makijaż chcemy wykonać. Niektóre linergistki wykonują jedynie makijaż brwi, a inne wypełniają kolorem usta.

Makijaż dopasowany do urody

profesjonalny makijaż permanentnyJeśli marzymy o makijażu, który nas nie oszpeci i doskonale podkreśli naszą urodę, dobrze będzie zdecydować się na subtelne rodzaje. Wśród makijaży permanentnych brwi najbardziej subtelną jest metoda piórkowa. Tworzy ona delikatny makijaż, który na pewno nie będzie mocno rzucał się w oczy. Takie brwi wyglądają niesamowicie naturalnie. Profesjonalny makijaż permanentny wcale nie musi kosztować dużo. Już za kilkaset złotych możemy mieć piękny makijaż prosto z salonu. Pamiętajmy jednak, aby wybrać salon, który oferuje cenę zabiegu z wliczonym dopigmentowaniem po kilku tygodniach. Nie w każdej sytuacji jest to potrzebne, jednak w większości po upływie paru tygodni konieczne jest poprawienie szczegółów i uzupełnienie ubytków. A tego typu ubytki zdarzają się przy procesie gojenia i tworzenia się strupków.

Niestety nie wszystkie linergistki wykonują odpowiednio dopasowany do urody makijaż permanentny. Niektóre zapraszają na makijaż, który w większości przypadków wygląda dokładnie tak samo. Dlatego udajmy się do osoby, która zna się na rzeczy i będzie w stanie dobrać konkretną metodę i kolor do naszego typu urody. Zbyt ciemne brwi na pewno będą mocno przerysowane i będą bardzo rzucały się w oczy, przyćmiewając całą urodę. Dlatego tak ważne jest to, aby makijaż odpowiednio dopasować do kolorystyki cery.