Dobra izolacja podłogi

 

Aby oszczędzić pieniądze, które wydajemy na ogrzewanie domu lub mieszkania warto jest zastosować kilka zmian w swoim domu. Niektóre mogą wydawać się kosztowne, ale warto w nie inwestować. Jest tak na przykład z izolowaniem podłóg w domach oraz mieszkaniach. Mało osób o tym myśli, a tak naprawdę spora część ciepła ucieka właśnie tą drogą. Szczególnie w domach lub mieszkaniach na parterze.

Izolacja pod podłogą

izolacja podłogowaTaką izolację można zrobić bez względu na to, jaki typ podłogi preferujemy. Dobra izolacja podłogowa kładziona jest pod warstwą wylewki wyrównującej wszystkie posadzki w danym mieszkaniu lub domu. Wykonuje się ją za pomocą specjalnej maty, która ma grubość dwóch centymetrów. Jest to świetny środek jeżeli mamy ogrzewanie podłogowe, ponieważ ciepło będzie szło tylko i wyłącznie do góry. Izolację podłogową można wykonać zarówno na etapie budowy domu lub podczas jego remontu. Mata izolująca to materiał bardzo twardy, dlatego po zalaniu go betonem na pewno po czasie nie stworzą się nierówności. Trzeba jednak dobrać odpowiednią matę. Niektóre mają jeszcze jedną, bardzo ważną funkcję. Chodzi o to, że za ich pomocą można stworzyć izolację akustyczną, co jest bardzo dobre w przypadku mieszkań w blokach, aby zachować prywatność oraz nie słyszeć swoich sąsiadów. Taka izolacja to kwestia jednego dnia pracy, jeśli bierze się za to dobry specjalista.

Izolacje tego typu wykonują fachowcy, którzy znają się na temacie materiałów, które idealnie się do tego nadają. bardzo je polecam każdemu, kto zastanawia się nad oszczędnościami. Za ogrzewanie zapłacimy o wiele mniej, dlatego z biegiem lat okaże się, że izolacja w pełni się zwróciła. Żywotność takiej izolacji jest bardzo długa, a dodatkowo nie stanie się nic, co spowoduje jej ewentualną usterkę.