Elegancka skrzynka gazowa

Decydując się na montaż instalacji gazowej w naszym budynku mieszkalnym, powinniśmy zwracać uwagę na dobór wszystkich elementów oraz artykułów zabezpieczających. Jednym z wielu elementów jest skrzynka gazowa, w której znajduje się główny zawór oraz licznik gazowy. Najczęściej skrzynka zostaje zamontowana na ścianie elewacyjnej lub w formie wolnostojącej.

Skrzynka do zaworu gazowego

srebrna skrzynka do gazuJeśli jednak nie mamy możliwości usytuowania skrzynki gazowej w postaci wolnostojącej na terenie naszej działki mieszkalnej, wówczas powinniśmy rozważyć montaż skrzynki w ścianie elewacyjnej. Wiąże się to z koniecznością wbudowania skrzynki w budynek, lecz takiego rodzaju usługę świadczy firma wykonująca prace montażu instalacji gazowej. Zastosowanie skrzynki jest wymagane do zabezpieczenia wszystkich elementów armatury układu gazowego, dzięki czemu instalacja zostanie uodporniona przed rozszczelnieniem. Srebrna skrzynka do gazu pięknie prezentuje się w każdej ścianie elewacyjnej, w żaden sposób nie psując estetyki wizualnej naszego budynku. Dostępne są do nabycia skrzynki w różnych kolorach oraz rozmiarach, możemy więc dobrać najbardziej odpowiadającą skrzynkę do naszych warunków oraz wymagań. Istotne jest zastosowanie także zamka, jeśli skrzynka nie została fabrycznie wyposażona w zabezpieczenia. Każdą skrzynkę gazową należy zabezpieczać korzystając z zamka, uniemożliwi to dostęp do zawartości skrzynki osobom niepowołanym.

Warto zapoznać się z możliwościami nabycia oraz zastosowania specjalnych skrzynek do instalacji gazowych w wybranym przez nas kolorze oraz rozmiarze. Instalacja gazowa, główny zawór oraz licznik, powinny zawsze zostać odpowiednio zabezpieczone. Nie możemy więc zapomnieć o prawidłowym montażu skrzynki, oraz o zamykaniu jej za pomocą kluczyka.