Estetyczny jałowiec płożący

 

Posiadając dom z podjazdem, coraz częściej dbamy nie tylko o to, by był to teren użyteczny, ale również, by charakteryzował się estetycznym wyglądem. Pomocne w tym zakresie może okazać się odpowiednie zaaranżowanie przestrzeni przy wykorzystaniu różnorodnych roślin. Często decydujemy się na wykonanie różnych skalniaków i mniejszych miejsc pełnych roślinności.

Jałowiec idealny na skalniak

jałowiec płożącyKiedy poszukujemy roślin, które doskonale sprawdzą się jako estetyczne wykończenie i urozmaicenie naszego podjazdu, na pewno powinniśmy zwrócić uwagę na jałowiec. Jałowiec na rynku dostępny jest w różnych typach, ale przy aranżacji przestrzeni przydomowych podjazdów, doskonale sprawdza się jałowiec płożący. Jałowiec tego typu, ze względu na właściwości w zakresie rozrastania się, może stworzyć piękny, zielony dywan w jakiejś części naszego podjazdu. Jałowiec płożący cechuje się niewielką wysokością, na którą wyrasta, ponieważ jest to bardziej krzew niż drzewo i trzyma się dość blisko ziemi. Ze względu na szybki rozrost, jakiemu w odpowiednich warunkach może ulegać ta roślina, możemy w ciągu zaledwie kilku sezonów doczekać się naprawdę ciekawego efektu wizualnego. Oczywiście, jeśli jałowiec będzie rozrastać się zbyt mocno w stosunku do naszych oczekiwań, możemy szybko dokonać jego bezpiecznego przycięcia, regulując w ten sposób przestrzeń, jaką zajmuje ta roślina na określonym terenie.

Decydując się na zakup jałowca, powinniśmy mieć świadomość tego, że roślina ta występuje w kilku wariantach, jeśli chodzi o odcień zielonego koloru, którym się charakteryzuje. Dzięki temu możemy zdecydować się na kilka odmian jałowca płożącego i stworzyć interesującą pod względem wizualnym kompozycję, która wykonana jest przy zastosowaniu jednej tylko rośliny.