Idealne poddasze już dziś

Każdy posiadacz domu z czasów komunistycznych wie, jak wygląda kwestia poddasza, no chyba, że od tamtej pory przeprowadził remont i zamienił go w pokój. Jeśli jednak ten remont nie został przeprowadzony poddasze to po prostu składowisko różnych niepotrzebnych rzeczy, które można byłoby zamienić w całkiem ciekawe miejsce do mieszkania.

Ocieplanie domu – izolacje

Oczywiście wymaga to czasu i pieniędzy, ale, jeśli nasza rodzina jest duża taki remont może okazać się niezbędny. Przede wszystkim czeka nas wymiana dachu., Jeśli jest nowy i ustawiony wystarczająco wysoko problem mamy z głowy. Jeśli jednak jest stary koniecznie trzeba go podnieść, ocieplić i izolować stosując izolacje natryskowe. Potem czeka nas tynkowanie i malowanie. Jeśli wykonamy te prace, to teraz wszystko pójdzie z górki, no może nie kwestia instalacji, ale o tym też trzeba wcześniej pomyśleć, jeszcze przed tynkowaniem.

izolacja natryskowaW starych domach do takich pomieszczeń nie doprowadzano prądu ani ogrzewania, bo z góry uznawano, że nikt tam nie będzie mieszkał. Jeśli jednak ma się to zmienić musimy zadbać o ogrzewanie oraz oświetlenie pomieszczeń na poddaszu. Potem zostaje nam tylko wykończenie wnętrz, a także schody. W niektórych domach na poddasze prowadzą drzwi i schody, więc problem jest rozwiązany. Jednak w wielu domach na poddasze prowadzi zwykła drabina, a jak wiemy schodzenie po niej jest zarówno niebezpieczne, jak i bardzo niewygodne. Dlaczego, więc mamy się męczyć we własnym domu, lepiej będzie, jeśli zmienimy drabinę na schody. Jeśli jest to niemożliwe wewnątrz, możemy pomyśleć o schodach na zewnątrz. To ciekawe rozwiązanie, ale tylko, jeśli poddasze ma stanowi osobne mieszkanie. W innym wypadku nie ma to większego sensu. Jak widać zamiana zwykłego poddasza w miejsce do mieszkania nie jest trudna, chociaż wiadomo, że nie jest też najtańszym rozwiązaniem.

Warto jednak zainwestować i większych ilość pomieszczeń w naszym domu. Może się to wydawać trudne, ale nie ma rzeczy niemożliwych, zwłaszcza, jeśli jest potrzeba stworzenia nowych pomieszczeń mieszkalnych. Poco gnieździć się w jednym pokoju, skoro można mieć wspaniałe poddasze?