Jak kupić dobre okna pcv kompletnie się na tym nie znając?

Przede wszystkim musimy się do tego porządnie przygotować, w czasach wszechobecnej informacji skorzystajmy z internetowych forów budowlanych, wypowiadają się tak i specjaliści jak i klienci firm zajmujących się produkcją, sprzedażą i montażem okien pcv.

Rolety do okien

roletyWarto popytać znajomych gdzie w Rudzie Śląskiej kupowali okna, kto montował, jak się sprawują, obiektywni będą ci, którzy korzystają z okien raczej od kliku lat niż ci, którzy korzystają z nich niecałe pół roku. Co możemy usłyszeć najczęściej – o tym jak ważna jest ilość komór, najlepiej jak okno ma ich 5 lub 6. Specjaliści jednak odradzają kierowanie się tym warunkiem, ważniejsze są profile, a właściwie to ich grubość, wiele firm sprzedaje profile o średnicy 70mm, podobno lepsze są profile o średnicy 74mm, dają lepszą stabilność i wytrzymałość dla całego okna. Kolejnym ważnym elementem jest współczynnik przenikalności ciepła, i tu odwrotnie do grubości profilu im mniejszy współczynnik tym lepiej, najlepsze kiedy nie jest większy niż 0,8 W/m2 K. Większość firm sprzedaje okna ze współczynnikiem 1.2 czy 1.4, czasami podają tylko współczynnik przenikania ciepła w stosunku do szyby a nie do całego okna, na to też musimy zwrócić uwagę. Niezwykle ważna jest klamka, ot niewielka rzecz a tak naprawdę bardzo szybko potrafi się zużywać. Sprzedawcy często sugerują klamki plastikowe, które szybko się zużywają zamiast klamek produkowanych z lekkiego stopu metali. Ważny jest też kolor okna, musi być dobrany do wnętrza pomieszczenia jak i do wyglądu zewnętrznego budynku. Skoro już wybieramy okna powinniśmy zastanowić się nad roletami wewnętrznymi, zacieniają one pomieszczenia, chronią przed wzrokiem ciekawskich sąsiadów a także wyglądają estetycznie i potrafią świetnie zastępować firanki.

Wybór rolety to również niełatwa sprawa, mamy kilka rodzajów rolet do wyboru a także gama kolorów jest dosyć spora. Możemy wybrać rolety kasetowe na prowadnicach, rolety dzień-noc, rolety wolno wiszące czy plisy.