Jak osuszyć ściany budynku?

 

Sytuacja, w której podnosi się poziom wód gruntowych, może być naprawdę niebezpieczna dla naszych budynków. Jeżeli jeszcze nie doszło do zalania, i tak możemy mieć już problem z wilgotnymi murami, co sprzyja rozwojowi grzybów, pleśni oraz innych szkodliwych dla naszego zdrowia pasożytów. Warto wiedzieć, co zrobić w takiej sytuacji.

Warto skutecznie osuszać ściany budynków

osuszanie ścian techniką iniekcji krystalicznejWiele firm obecnie oferuje skuteczne metody osuszania. Jedną z metod, która cieszy się bardzo dużym uznaniem jest iniekcja krystaliczna. Polega ona na tym, że w murze wykonuje się odwiert, w który wprowadza się specjalny materiał pobierający wodę. To metoda, która jest zarówno prosta jak i wydajna. Powstała pod koniec lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, gdy nasz kraj nawiedzała fala powodzi. Dzięki zastosowaniu tej metody możliwe jest skuteczne zredukowanie szkodliwych skutków zalania oraz przeprowadzenie hydroizolacji bez konieczności całkowitego osuszania murów. To niezwykle ważne, gdyż dzięki temu będziemy mogli bardzo skutecznie radzić sobie z problemem podtopienia, który występuje szczególnie na terenach, które narażone są na podnoszenie się poziomu wód. Czasem jest tak, że mury zaczynają robić się wilgotne jeszcze zanim nasza piwnica zostanie podtopiona. To bardzo niebezpieczne. Jeżeli interesuje nas osuszanie ścian techniką iniekcji krystalicznej to warto zostawić to fachowcom, którzy mają doświadczenie.

Taka metoda osuszania staje się coraz bardziej popularna. Wpływ na to ma fakt, że jej wykonanie jest proste, a efekty tym większe, im większy jest poziom wilgoci. Dzięki temu można radzić sobie skutecznie z następstwami różnego rodzaju powodzi i podtopień, które mają miejsce szczególnie w terenach, które są zagrożone powodziami i wylewaniem rzek.