Jak spędzić wolny weekend?

Weekendowy wyjazd przyda się każdemu. Gdzie pojechać? Jest wiele możliwości, w tym te niebanalne. Wielbiciele historii wybiorą jedno miejsce. Miłośnicy aktywności fizycznej inne. Kolejny kierunek obiorą ci, którzy chcą wypoczywać. Każdą z tych możliwości oferują Góry Świętokrzyskie.

Weekendowa wyprawa w Świętokrzyskie

weekend świętokrzyskieMoże nie jest to najpopularniejszy cel urlopowych wyjazdów w Polsce. To nie oznacza jednak, że Góry Świętokrzyskie nie mają wiele do zaoferowania. Wręcz przeciwnie. Atrakcji znajdziecie tam co niemiara i to praktycznie dla każdego. Nawet jeśli chodzi o wyjazd na weekend świętokrzyskie kusi urokiem. Miłośnicy aktywnego trybu życia znajdą tam wiele szlaków turystycznych, pieszych i rowerowych, po których będą mogli pokonywać kilometry, rzucając okiem na piękne krajobrazy. Wejście na Łysicę lub Święty Krzyż obowiązkowe. Ze wzniesień można korzystać także zimą, bo w okolicy znajdują się wyciągi narciarskie. Sporo zabytków znajdziecie w województwie świętokrzyskim. Do zobaczenia są między innymi zamki, klasztory czy muzea, na przykład Muzeum Wsi Kieleckiej. Wielbiciele przyrody też powinni się wybrać w te okolice. Świętokrzyski Park Narodowy ma wiele do zaproponowania – roślinność, wspomniane szczyty, jaskinie czy wspaniałe lasy. Chcesz wybrać się na weekendową wycieczkę z dziećmi? Na miejscu znajdziesz parki rozrywki czy edukacyjne, na przykład z figurami dinozaurów. A dla osób chcących wypocząć Świętokrzyskie oferuje ośrodki rekreacyjne, SPA czy baseny.

Trudno będzie się wam nudzić na urlopie w Świętokrzyskiem. W zasadzie to może się okazać, że w przypadku weekendowego wyjazdu dwa lub trzy dni to zdecydowanie za mało, by zobaczyć wszystko, co ma się w planie. Cóż, wtedy nie pozostaje wam nic innego, jak zorganizowanie kilku weekendowych wycieczek w okolice Gór Świętokrzyskich.