Jak szybko uzyskać opaloną skórę

Opalanie wcale nie musi być szkodliwe. Trzeba jednak pamiętać o zasadach korzystania. Są różne rodzaje: naturalne  za pomocą promieni słońca, solarium, natryskowe air brush, a także za pomocą kosmetyków koloryzujących kremów, balsamów brązujących czy samoopalaczy.

Czy warto używać samoopalaczy?

samoopalaczKażda metoda stosowana do opalania skóry jest inna i posiada różną trwałość.  Samoopalacz to rozwiązanie opalonej skóry na krótko bo zazwyczaj zmywa się go po kilku dniach, a przy tym zostawia nieładne smugi na ciele. Stosując opalanie na solarium należy nie zapominać o ochronie skóry, często narażonej na poparzenia. Trzeba stosować kremy z wysokim filtrem ochronnym. Bezpiecznie i stopniowo przyjmować upragniony kolor skóry. Nadmierne opalanie, korzystanie z promieni słonecznych, powoduje przebarwienia słoneczne, poparzenie, szybsze starzenie się skóry, a także rozwój czerniaka, czyli najgroźniejszego raka skóry. Należy pamiętać, że promienie słońca przenikają przez materiał, a z potem spływa wcześniej nałożony kosmetyk wiec pamiętajmy o nałożeniu nowej warstwy ochronnego kremu. Osoby o jasnej karnacji są bardziej narażone na oparzenia skóry i bardzo często takie osoby nie uzyskują pięknego koloru skóry, a zaczerwienienia, częściej ulegają oparzeniom. Nie trzeba jednak niepotrzebnie narażać skóry na niebezpieczeństwo, można skorzystać z opalania natryskowego. Coraz popularniejszy sposób na pięknie wyglądający, zdrowy kolor skóry jest całkowicie bezpieczny. Jest to świetna alternatywa dla osób o jasnej karnacji, niemogących się opalać naturalnie, narażonych na poparzenia, czy też przebarwienia skórne. Takie opalanie szybko nadaje upragniony kolor, utrzymuje się około 2-3 tygodni i można je do woli powtarzać.

Częstym sposobem na uzyskanie efektu opalonej skóry są kosmetyki koloryzujące, balsamy brązujące czy samoopalacze. Takie opalanie jest bezpieczne Każdy może samodzielnie korzystać z tego typu opalania bo łatwo można posmarować wybrane partie ciała nie wychodząc z domu w zaciszu własnej łazienki. Aplikacja samoopalaczy jest tez prosta i przyjemna. A co najważniejsze takie opalanie jest tanie.