Jakie atrakcje w Kudowie Zdrój – pensjonaty, muzea, gry w golfa

Kudowa Zdrój jest miasteczkiem bardzo malowniczo położonym. Jest tutaj wiele pensjonatów, które oferują pokoje i apartamenty. Cieszy się ono bardzo dużą popularnością. W okresie letnim zawsze wszystkie pensjonaty, pokoje i apartamenty są zajęte. Wśród bardzo popularnych miejsc, które trzeba koniecznie zwiedzić jest muzeum Żab.

Pensjonat w Kudowej Zdrój

 

pensjonatZnajduje się tam około trzy tysiące eksponatów, które przypominają żaby. Są to przedmioty, które używamy na co dzień. Do nich możemy zaliczyć na przykład skarbonki lub też cukierniczki. Bardzo dużą popularnością cieszą się też siedziska zwłaszcza wśród osób młodych lub też krzesełka w kształcie żab. Dzieci również uwielbiają pluszowe żabki. Takie muzeum to dla nich prawdziwa atrakcja. Również z tego względu, na to że w mieście żyje bardzo dużo zwierząt tego gatunku, z myślą o nich powstało to muzeum.
Bardzo dużą popularnością w Kudowie Zdrój cieszy się kaplica zbudowana z czaszek. Miejscowy kapłan postanowił stworzyć taką kaplicę ze szczątek ludzkich czaszek. Ta kaplica jest jedyną, która znajduje się w Polsce, a trzecia co do powstania w Europie. W kaplicy oczywiście można się modlić. Do ciekawych atrakcji Kudowy Zdrój można zaliczyć pojazd zwany meleksem, którym objedziemy wszystkie ciekawe miejsca. Oczywiście nie jeździmy sami takim pojazdem. Przewodnik, który umie go prowadzić obwozi i opowiada o atrakcjach tego bardzo ładnego miasteczka.
Jeśli lubimy grać w golfa oraz lubimy spędzać czas na powietrzu z pewnością skorzystamy z możliwości rozegrania partii na specjalnie przygotowanym polu golfowym. W golfa mogą grać nie tylko dzieci, ale również będzie to świetna zabawa dla dorosłych. Kto z nas nie pamięta bajek, które oglądał w dzieciństwie. Jeśli wybieramy się do Kudowy Zdroju koniecznie udajmy się do muzeum zabawek. Zwłaszcza dzieci będą miały świetną zabawę.

Rodzice oczywiście mogą opowiadać o zabawkach, które tam się znajdują gdyż są one zaczerpnięte z bajek, które właśnie dorośli oglądali. Dziś wiemy, że zabawki i bajki różniły się os tych, niż te które mają i oglądają nasze dzieci. Niewątpliwą atrakcją w Kudowie Zdrój jest park zdrojowy. Jest to kilku hektarowa powierzchnia, na której rośnie roślinność, która niekiedy jest bardzo egzotyczna.