Jakie implanty stomatologiczne z Wrocławia wybrać?

Stomatologia rozwija się w zawrotnym tempie. Coraz więcej gabinetów stomatologicznych wykorzystuje nowoczesne techniki. Większość gabinetów posiada specjalne mikroskopy do wykonywania zabiegów na zębach.

Wybór implantów stomatologicznych z Wrocławia

implanty stomatologiczne z WrocławiaStomatologia to nie tylko wyrywanie i plombowanie zębów oraz zabiegi profilaktyczne, ale również protetyka, czyli wykonywanie protez uzębienia, ortodoncja, czyli leczenie wad zgryzu, chirurgia twarzowo-szczękowa, czyli leczenie inwazyjne z wykorzystaniem technik operacyjnych. Do tego dochodzi jeszcze pedodoncja, czyli leczenie stomatologiczne dzieci oraz periodontologia, czyli leczenie chorób przyzębia np. dziąseł. W stomatologii rozwija się również implantologia. Jak sama nazwa wskazuje, jest to wstawianie implantów do ubytków zębowych. Może to być implant fragmentu zęba lub całego zęba, a nawet kilku zębów. Bardzo ważne w dobieraniu implantów jest dobranie kolorystyczne. Chodzi o to, by zęby pasowały do siebie – lekarz dentysta nie wstawi np. białych implantów trzech zębów osobie, która pali papierosy i ma bardzo żółte zęby. Byłoby to nieprofesjonalne, bo od razu rzucałoby się w oczy, chyba że są to zęby znajdujące się gdzież z tyłu zgryzu jak przedtrzonowce czy trzonowce. Implanty wykonywane są z różnych materiałów np. implanty porcelanowe. Nie da się ukryć, że tego typu zabiegi są bardzo drogie, ale czasami jest to jedyne rozwiązanie np. przy złamaniu zębów jedynek i tych, które są widoczne na pierwszy rzut oka. Takie implanty stomatologiczne z Wrocławia mogą kosztować kilkaset, a nawet kilka tysięcy złotych.

Na szczęście minęła już moda na implanty złote lub srebrne – kilkadziesiąt lat temu właśnie takie implanty zębowe wstawiało się w miejsca wyrywanych zębów. Teraz jest to już zupełnie passe i raczej nikt się na to nie decyduje.