Jakie powinny być pierwsze buciki dziecka?

 

Mamy pełną świadomość tego, że jeśli wybierzemy dobre obuwie dla naszego dziecka zdecydowanie wpłynie to pozytywnie na kształtowanie jego poprawnej postawy. Jednak prawidłowe obuwie to dla wielu z nas pojęcie względne i każdy  z nas zwraca uwagę na inne cechy. Najważniejsze jednak będzie to, aby skupić wiele uwagi na wybraniu odpowiednich pierwszych bucików dziecka. Jakie powinny być?

Pierwsze buciki dizecka – jakie wybrać?

buty korekcyjne dla dzieciWybór pierwszych butów dla naszego dziecka nie będzie na pewno niczym łatwym. Nawet jeśli chcielibyśmy się kierować opiniami lekarzy pediatrów i ortopedów napotkamy na niezgodność. Okazuje się, że często nie potrafią oni sprecyzować tego, jaki powinien być pierwszy bucik małego dziecka. Jednak jest kilka zasad, którymi warto będzie się nam kierować. Być może dadzą one pewność, że faktycznie wybrany but przynosi oczekiwane skutki. Przede wszystkim trzeba będzie zwrócić szczególną uwagę na podeszwę buta. Musi być ona wygodna a przede wszystkim odpowiednio twarda. Musimy pamiętać o tym, że podeszwa pierwszego bucika dziecka powinna być sztywna z lekkim osłabieniem w miejscu zginania się paluszków dziecka. Oczywiście w temacie paluszków to trzeba pamiętać o tym, że but musi być nieco większy, na tyle żeby dziecko mogło wykonywać swobodne ruchy palcami. Ważny jest również kształt czubka, powinien być zaokrąglony. To również zwiększy komfort dziecka przy chodzeniu. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o pierwszych bucikach naszego malucha? Oczywiście musimy sobie zdawać sprawę z tego, że powinny one być wykonane z najwyższej jakości materiału. Będzie to w tym przypadku oznaczało, że but powinien być wykonany z materiałów naturalnych takich jak skóra. Umożliwi ona swobodny przepływ powietrza, co zapobiegnie poceniu się stópki dziecka. Będzie to nie tylko zwiększało jego komfort ale i również wpłynie pozytywnie na higienę stopy. Oczywiście nie można przy tym zapominać również o tym, że buty dziecka powinny być stosunkowo lekkie.

Jest bardzo wiele cech, które powinny posiadać pierwsze buciki dziecka. Ciężko będzie zebrać je razem i dostrzec w jednym modelu butów. Jednak za te najważniejsze powinniśmy obrać dla siebie giętkość podeszwy i wyprofilowanie buta. Resztę można uznać za umowne, jednak nie należy tego lekceważyć. Nie zapominajmy, że buciki powinny się dziecku podobać, aby zakładał je z przyjemnością. 

Informacje pochodzą z sklep.zdrowebuciki.pl