Kobiety kupują pończochy przeciwżylakowe

W sklepach medycznych od jakiegoś czasu zyskują popularność. Jakiś czas temu były jeszcze dość trudno dostępne. Najczęściej korzystano z nich po operacji, by usprawnić krążenie w nogach. Sama niedawno przeszłam operację i musiałam przyjść na oddział już w nie zaopatrzona. Na miejscu pielęgniarka pomogła mi je ubrać za co jestem jej bardzo wdzięczna.

Pończochy dla kobiet przeciwko żylakom

pończochy przeciwżylakowe dla kobietJest to bezpieczny i nieinwazyjny sposób postępowania w niewydolności żylnej oraz przy zakrzepicy, W zależności od siły wywieranego ucisku, materiały uciskowe dzielą się na profilaktyczne i lecznicze. Mają one za zadanie wspomagać odpływ krwi żylnej z najniższych odcinków kończyn. Pończochy przeciwżylakowe dla kobiet nie wyeliminują żylaków. Pomogą jednak złagodzić objawy i zapobiegną powikłaniom. Pończochy mają różne klasy ucisku. Sa one dobierane indywidualnie do potrzeb chorego. Można je stosować profilaktycznie np. podczas długiej podróży. Dzięki temu nie będzie nam groził obrzęk i uczucie ciężkości nóg. Jako materiał leczniczy dobierane są po konsultacji z lekarzem. Pamiętajmy, że aby dobrać odpowiedni rozmiar pończoch należy zmierzyć dokładnie nogę. Najlepiej wtedy, kiedy nie ma obrzęku. Najczęściej robi się to rano. Jeśli mamy z tym problem możemy udać się do sklepu medycznego, gdzie personel wykona to za nas. Duża pomocą przy ich zakładaniu jest specjalny stelaż. Musimy również wygładzić wszystkie zmarszczki na nich powstałe.

Należy pamiętać również o przeciwwskazaniach. Osoby cierpiące na miażdżycę zarostową kończyn dolnych mogą z nich korzystać jedynie po konsultacji z lekarzem. Nie możemy ich zakładać jeżeli mamy jakiekolwiek zmiany skórne. Nie chodzi tu tylko o sączące się rany, ale również o zwykłe wypryski. Do czasu ich wygojenia powinniśmy je zastąpić odpowiednio założonym bandażem elastycznym.