Komfort w kaftanikach? Obowiązkowo!

Czy ktoś z was wyobraża sobie cały dzień spędzić w niewygodnym ubraniu, bez możliwości przebrania się? Prawdopodobnie każdy. W końcu dorosłość oznacza obowiązki i kompromisy. A to oznacza, że czasami zamiast sportowego obuwia oraz ukochanych dżinsów trzeba wskoczyć w mini i buty na wysokim obcasie lub garnitur i krawat. Ale to dorosłość. Dzieci i niemowlęta to coś zupełnie innego.

Komfortowe kaftaniki są najważniejsze

wygodne kaftanikiDlatego, o ile osoba dorosła, może wytrzymać dłuższy czas w niewygodnych ubraniach w imię wyższych wartości – dla dziecka nie ma czegoś takiego jak „wyższe wartości”. Nie ma czegoś takiego zwłaszcza dla niemowląt. Dlatego właśnie wygodne kaftaniki to podstawa. Naprawdę nie ma nic ważniejszego od komfortu dziecka. A dziecko potrafi o swój własny komfort bardzo głośno i dobitnie walczyć – wyrażając swoje niezadowolenie ogromnym, głośnym wrzaskiem. Jako rodzic nauczyłam się jednego – komfort mojego dziecka jest dla mnie rzeczą najważniejszą i stanowi absolutny, niepodważalny priorytet. Zresztą nie tylko mój – wszyscy najbliżsi tak uważają. Dlatego śpiochy, półśpiochy czy kaftaniki – to wszystko musi być najwyższej możliwej jakości i prane w najwyższej jakości proszkach. Wszystko w imię jak największego komfortu. Bo jeżeli tego komfortu zabraknie dziecku – zabraknie go też nam, osobom dorosłym. Nikt tak jak niemowlę nie potrafi upomnieć się o swoje prawa. I to tak, że każdy to usłyszy.

Dorośli mogą znieść dyskomfort w imię jakichś wyższych wartości. Jednak dzieciom warto pozwolić być po prostu dziećmi. Przed nimi jeszcze całe życie, wiele stresu i dyskomfortu – takie jest po prostu życie i przed tym nie da się uciec ani tego uniknąć. Ale każde niemowlę, każdy maluszek zasługuje na to, co najlepsze – i to my, dorośli, powinniśmy im to zapewnić.