Kto może skutecznie reklamować firmę – pozycjonowanie

Podbijanie rynku – pozycjonowanie

pozycjonowanieMając własną firmę musimy przygotować się na wiele wyzwań. Wbrew pozorom pewne kwestie, które wydają się nam wyjątkowo proste, wcale takie nie są. Co więcej sami się tego podejmujemy, chociaż nie mamy większego pojęcia, a efekt jest, jaki jest. Najczęściej uważamy, że na pewno poradzimy sobie z reklamą własnej firmy, bo jakie tajemnice może kryć za sobą e-marketing.

Niestety nie każdy będzie dobrym specjalistą od marketingu. Przede wszystkim taka osoba musi mieć świetne rozeznanie rynku. Działanie na ślepo i według zaleceń jednego artykułu to głupota i nie warto tego robić. Reklamowanie firmy w Internecie jest ważne, ale w niektórych przypadkach zbędne. Oczywiście warto umieścić informacje o firmach na pewnych serwisach, stworzyć profil na portalu społecznościowym, czy też zainwestować w dobrą stronę Internetowa, ale na tym powinno kończyć się z e-marketingkiem. Po prostu są takie obszary, gdzie Internet jest zbędny. Weźmy np. restauracje. Tutaj liczy się smak, ale trzeba jakoś przyciągnąć klientów. Wystarczy założyć stronę z pełnym menu, profil na portalu i gotowe. W zasadzie nic więcej nie potrzeba. Można jeszcze dołączyć do znanych portali kulinarnych. Ewentualnie można byłoby zainwestować w artykuł sponsorowany na blogu kulinarnym, który jest popularny. Znany krytyk może zachęcić innych do skorzystania z naszych usług. Inaczej należy podchodzić do firm o innej specyfice, szerszym działaniu. Nie ważne, jak duża jest firma, zawsze warto pytać specjalistów zajmujących się tematyką marketingu. Przede wszystkim ze względu na fakt, że po prostu poradniki Internetowe nie są zbyt rzetelne. Ktoś napisze, że mamy zrobić A, a potem B, a niewiele, czym zajmuje się nasza firma i jaki jest nasz target. Wszystkie te aspekty są niezbędne i trzeba brać je pod uwagę, jeśli chcemy zapewnić sobie dobrą, naprawdę skuteczną reklamę.

Jeśli się do tego nie zastosujemy tylko zainwestujemy pieniądze, które moglibyśmy przeznaczyć na rozwój firmy, a tego nie można uznać za zbyt rozsądne.

 


Podziękowania dla firmy Pikseo