Kupujemy mieszkanie w Poznaniu

Przychodzi taki moment w życiu młodego człowieka, w którym trzeba podjąć ważne, przełomowe decyzje. W moim przypadku taki czas nastał właśnie teraz. Los sprawił, że wraz z narzeczonym byliśmy popchnięci do tego, żeby zdecydować się na zakup własnego mieszkania. Początkowo wydawało mi się to dość mało prawdopodobne, jednak teraz jesteśmy na takim etapie, że już cieszę się na nowe lokum.

Zakup nowego mieszkania

mieszkania poznańŻyjemy w czasach, kiedy to moment stabilizacji życiowej nieco się przesunął. Kiedyś zakładanie rodziny odbywało się w okolicach dwudziestego roku życia, teraz, natomiast, następuje to bliżej trzydziestki. Dla mnie taką dosyć poważną zmianą jest zakup mieszkania. Jest to dość mocne wejście w dorosłość, w końcu wiąże się z zobowiązaniem kredytowym. Wraz z narzeczonym jesteśmy właśnie w momencie poszukiwania mieszkania do kupienia. Z racji tego, że jesteśmy mocno związani z Poznaniem, to właśnie w tym mieście poszukujemy swojego lokum. Na początek nie chcemy dużego lokalu, gdyż za jakiś czas będziemy budować dom, a mieszkanie przeznaczymy na wynajem. Jak chodzi o mieszkania poznań jest prawdziwym rajem dla młodych ludzi. Przeważają tu bowiem oferty niedużych, jedno lub dwupokojowych mieszkań, które idealnie nadają się na pierwsze mieszkanie dla dwojga. Mnóstwo mieszkań można zakupić z rynku pierwotnego, jednak bardzo opłacalny jest też rynek wtórny, z którego my mamy zamiar skorzystać. Jak się dobrze poszuka, można znaleźć naprawdę atrakcyjne, ładne lokale.

Zakup mieszkania był dla mnie  tak odległym wydarzeniem, że nadal nie mogę uwierzyć w to, że właśnie przymierzamy się do kupna lokalu wraz z narzeczonym. Na razie jesteśmy na etapie poszukiwania idealnego mieszkania dla nas dwojga w Poznaniu. Kiedy tylko je znajdziemy, od razu bierzemy kredyt.