Leczenie łuszczycy skóry głowy

 

Jedną z problematycznych chorób dermatologicznych jest łuszczyca. Choroba ta jest dolegliwością na tle zapalnym, która objawia się głównie łuszczącymi się zmianami. Proces łuszczenia u zdrowego człowieka trwa około miesiąca, natomiast u osoby chorej na łuszczycę jest on skrócony do około trzech dni. Z tego względu warto jest pomyśleć o tym, jak zmniejszyć objawy choroby.

Jak skutecznie pozbyć się łuszczycy skóry głowy?

szampony na łuszczycę skóry głowyW leczeniu łuszczycy stosuje się głównie maści, jednak w przypadku łuszczycy skóry głowy takie preparaty nie są wskazane. Okazuje się bowiem, że smarowanie skóry głowy maściami, pomimo, że przynosi efekt, nie jest komfortowe. Maść trudno jest zmyć z włosów, w związku z czym szukamy często alternatywnej metody leczenia. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z odpowiedniego szamponu. Dobre szampony na łuszczycę skóry głowy zawierają składniki, które w krótkim czasie są w stanie zmniejszyć objawy naszej choroby. W składzie możemy znaleźć dziegieć sosnowy, który zmniejsza intensywność podziałów komórkowych, a w związku z tym także zmniejsza intensywność łuszczenia i powstawania nowych łusek. Dotychczasowe łuski ulegają usunięciu dzięki wysokiej zawartości substancji złuszczających, czyli kwasu salicylowego i mocznika. Dodatkowe składniki nawilżające i pielęgnujące podrażnioną skórę sprawiają, że przywracamy naturalny płaszcz lipidowy oraz optymalny poziom nawilżenia, dzięki czemu choroba może się cofnąć lub też w dużym stopniu zmniejszyć swoją intensywność.

Warto wiedzieć, że szampon taki, pomimo wysokiej zawartości składników leczniczych, jest komfortowy w użytkowaniu. Pozostawia włosy oczyszczone, miękkie i pachnące, a dodatkowo wypielęgnowane. Zakupu możemy dokonać w aptece lub też skorzystać ze sklepów internetowych, które w swojej ofercie zawierają produkty dla osób chorych na łuszczycę.