Matowe pomadki do ust

Kobiety najczęściej malują oczy, usta i policzki. Dobór idealnych kosmetyków zależy od typu karnacji, rodzaju skóry, oraz ewentualnych alergii. Tusze są produkowane w kolorze czarnym, niebieski, brązowym i grafitowym, natomiast szminki posiadają wszystkie kolory tęczy.

Jakie są kolory pomadek do ust?

matowa pomadka do ustRodzaj make up-u najczęściej jest dopasowywany do stylizacji, albo do upodobań kolorystycznych. Istnieje wiele rodzajów makijażu, który podkreśla naturalne piękno blondynek i brunetek. Panie o ciemnej cerze, powinny dobierać szminki i cienie w jasnych kolorach, natomiast właścicielki jasnej skóry, lepiej się prezentują w ciemnych barwach, które kontrastują z ich bladą karnacją. Szminki do ust są dostępne w kilku formach, a mianowicie jako błyszczyki, pomady, oraz wysuwane sztyfty. Matowa pomadka do ust nie zawiera żadnych świecących drobinek, które optycznie powiększają usta i dają niesamowity blask. Niektóre pomadki są wzbogacone składnikami nawilżającymi i wyciągami z roślin, które mają za zadanie zregenerować wargi i zapobiegać ich wysuszaniu. W składzie szminki znajdziemy między innymi witaminę C oraz E, a także olejek shea i avocado. Klasyczne pomadki mają formę sztyftów, lekko ściętych pod kątem czterdziestu stopni, aby ułatwić aplikację. Szminki na usta można aplikować bezpośrednio z opakowania, albo specjalnym, cienkim pędzelkiem, który stosują makijażyści. Jeżeli makijaż intensywnie podkreśla oczy, to pomadka powinna być matowa i raczej w naturalnej barwie, aby nie przesadzić z kontrastem.

Często kobiety stosują matowe odcienie jako bazy pod właściwą, błyszcząca warstwę nakładana na samym końcu. Aby usta były bardziej wyraźne, można skorzystać z kredki do ust w kolorze pomadki, aby delikatnie obrysować kontur ust i tym samym optycznie je powiększyć.