Mój inżynier projektuje dom z piecami z nadmuchami bezobsługowymi

Mój szwagier zaprosił mnie do swojego biura projektowego, abym zrecenzował mu jego projekt dotyczący nowego systemu grzewczego. Spojrzałem się i uśmiechnąłem do niego, twierdząc, że znam to z filmów amerykańskich.

Nowy projekt z piecami nadmuchowymi bezobsługowymi

piec z nadmuchem bezobsługowyPokazał mi cały system jaki zaplanował w domu jaki projektował. Stwierdził, że dzięki takiemu systemowi w domu będzie dużo cieplej, ale przede wszystkim w każdym pomieszczeniu będzie więcej miejsca. W każdym pokoju, na korytarzach będą kanały wentylacyjne w których będzie przemieszczało się ciepłe powietrze. Uznał, że tradycyjne ogrzewanie mieszkań i domów jak do tej pory się u nas sprawdzało, teraz nie ma to absolutnie racji bytu. Zauważył, że jeżeli taki piec z nadmuchem bezobsługowy pojawi się w domu, będzie gwarantował wysoki poziom jakości i komfortu w domu. Co ciekawy, taki piec można podłączyć do kominka, taki system się sprawdza w każdym domu na terenie całego świata. Zdziwiłem się trochę, uznałem to za zbyt radykalny kierunek na zachód. My w naszym kraju lubimy drewno, makulaturę i węgiel, a najbardziej do te kaloryfery. Mój szwagier upierał się, ze taki piec z nadmuchem bezobsługowy może ogrzać większe pomieszczenia i nie traci tak szybko ciepła jak pomieszczenia nagrzewane metodą tradycyjną. Uznałem, że jest szalenie przekonany do swojego projektu i postanowiłem go wspierać, czekając na stan odebrania całego budynku. Ku mojej radości miało to miejsce w końcówce listopada, więc była już sroga wczesna zima.

Dzięki temu od razu sprawdziłem jak ten piec z nadmuchem bezobsługowy działa. Musze przyznać, że musiałem zweryfikować swoją wiedzę na ten temat. Rzecz się okazała niesamowicie skuteczna, ponieważ ów dom był ogrzany w krótkim czasie. Zaimponował mi.