Musiałam przyswoić przepisy prawa upadłościowego

Od pewnego czasu w mojej firmie panował kryzys. W końcu narobiłam sobie dosyć dużych długów i nie pozostało mi nic innego nic ogłosić upadłość. Myślałem, że będzie to bardzo proste. Ot, zgłoszę że firma dobrze nie prosperuje i ją zamknę. Okazało się jednak, że jest to bardziej skomplikowane. Trzeba się przy tym trzymać procedur prawa upadłościowego. Nie miałam pojęcia od czego zacząć.

Gdzie w Gliwicach znajdę prawnika od upadłości?

prawo upadłościowe gliwiceRozmawiałam na ten temat z moją przyjaciółką. Poradziła mi ona, żebym skorzystała z pomocy prawnika, który lepiej niż ja rozumie prawo upadłościowe Gliwice to miejscowość, w której bez problemu znalazłam kancelarię prawną prawnika, który specjalizował się w prawie upadłościowym dla firm i przedsiębiorstw. Dowiedziałam się, że posiada on wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych przed sądem, a także w negocjacjach pomiędzy dłużnikami, a wierzycielami. Potrzebowałam właśnie kogoś takiego doświadczonego i rzetelnego. Zadzwoniłam na podany na jego stronie internetowej numer telefonu jeszcze tego samego dnia i od razu umówiłam się z nim na spotkanie w jego gliwickiej kancelarii prawnej. Przez telefon poinformował mnie on, jakie dokumenty powinnam ze sobą zabrać, żebyśmy mogli od razu zacząć działać. Już na pierwszym spotkaniu zorientowałam się, że jest to bardzo dobry specjalista.

Od razu przeanalizował on moją sytuację i podpowiedział mi, jakie kroki powinnam teraz powziąć. Od razu także powiedział mi, jakie skutki prawne będzie miało ogłoszenie przeze mnie upadłości. Dowiedziałam się od niego istotnych rzeczy, między innymi tego, że będę mogła wnioskować o umorzenie części długu. Prawnik ten został moim pełnomocnikiem, a także pomógł mi odpowiednio sporządzić wszystkie pisma i wnioski.