Na czym polega odwrócona osmoza?

Codziennie robiąc zakupy dokonujemy analizy wybieranych produktów pod względem ich jakości i trwałości. Badania wskazują, że ludzie znacznie chętniej sięgają po produkty bez konserwantów, ekologiczne i wszystkie te z jak najmniejszą ilością tak zwanej chemii w środku. Co zabawne w kontekście tego artykułu ogromną uwagę przykłada się też do wyboru wody butelkowanej.

Po co filtrować wodę w domu?

filtry odwróconej osmozyTe same badania wskazują, że mniej niż piętnaście procent naszego społeczeństwa zainteresowało się jakością wody z własnego kranu. Jakość wody kranowej zależy od źródła z którego pobierana jest woda miejska ale także od stanu rur wodociągowych tych miejskich i w końcu od jakości instalacji w naszych domach. Bardzo łatwo i bez dużych nakładów finansowych można poprawić jakość swojej kranówki. Wystarczy zamontować filtry odwróconej osmozy, które dzięki systemowi kilku filtrów i specjalnych membran usuną z wody większość zarazków, szkodliwych minerałów i metali. Część systemów (i w taki najlepiej zainwestować) posiada zbiorniczek z węglem aktywowanym, który działa jako pierwsza bariera wyłapująca te grubsze frakcje zanieczyszczeń. Dzięki temu pozostałe membrany mają dłuższą żywotność i lepiej wykonują swoją funkcję. Pomimo pojawiających się sceptycznych głosów na temat tego rodzaju filtracji należy pamiętać, że jest to metoda oczyszczania wody stosowana z powodzeniem przez większość producentów wód źródlanych i mineralnych na świecie.

Szkoda, że tak mało osób interesuje się tym jakże genialnym w swej prostocie rozwiązaniem. Filtry RO zajmują powierzchnię pudełka po butach i do ich instalacji nie trzeba robić remontu w całym domu. Dodatkowo niski koszt, łatwość obsługi i wreszcie same pozytywne skutki zdrowotne nie pozostawiają tu miejsca na żadne dyskusje.