Najważniejsze parametry baterii

 

Obecna technologia zrewolucjonizowała wiele sfer życia człowieka. Dotyczy to w szczególności sposobu komunikowania się między sobą. Jeszcze do niedawna szczytem techniki była możliwość wykonywania połączeń głosowych czy wysyłania wiadomości tekstowych. Obecnie możliwe jest prowadzenie wideokonferencji, które w czasie rzeczywistym pozwalają na kontakt wzrokowy osób mogących być od siebie oddalonych o tysiące kilometrów.

Baterie umożliwiają długie zasilanie urządzenia

maxcom bateriaNiemniej jednak taki poziom zaawansowania często nie jest konieczny dla niektórych osób. Konstrukcja telefonu zależy w dużej mierze od grupy docelowej oraz oczekiwań sektora. Przykładowo firma Maxcom słynie z produkcji telefonów dla seniorów, które nie mają zbyt zaawansowanych funkcji. Muszą być one jak najprostsze w obsłudze, bezawaryjne oraz posiadać wydajną baterię, która umożliwi długotrwałe użytkowanie na jednym ładowaniu. Warto dodać, że w przypadku obsługi bardzo ważne są duże i czytelne klawisze oraz odpowiedni kontrast wyświetlanych informacji na ekranie. Oprócz tego maxcom bateria charakteryzuje się kilkoma zasadniczymi parametrami umożliwiającymi długie działanie na jednym ładowaniu. Co prawda pojemność standardowej baterii nie jest porównywalna ze smartfonami ponieważ wynosi ona przeważnie około 1000mAh w stosunku do 3000mAh baterii zawartych w smartfonach.

Niemniej jednak bateria ta pozwala na użytkowanie urządzenia nawet do tygodnia na jednym ładowaniu. Jest to możliwe dzięki niskiemu poborowi prądu przez telefon. Nie jest on bowiem wyposażone w żadne nowoczesne rozwiązania, a energia jest pobierana jedynie na niezbędne procesy. Jak widać na powyższym przykładzie nie zawsze większa bateria oznacza dłuższą eksploatację urządzenia na jednym ładowaniu. Wpływ na to ma przede wszystkim pobór energii.