Nowe świeczniki do kościoła

Kilka lat temu, a dokładniej rzecz ujmując będzie to już mniej więcej siedem do ośmiu lat temu, choć nie jestem tego pewna na sto procent bez zaglądania w papiery, postanowiłam zmienić sobie całkowicie pracę. Bardzo długo szukałam czegoś nowego, aż w końcu zdecydowałam się wyrabiać świeczki i świeczniki do kościoła i nie tylko.

Jakie świeczniki lub świeczki wybrać do kościoła?

świecznik kościelnyJak się okazało w samym kościele stale brakuje świec i świeczników kościelnych. Dzieje się tak dlatego, że nie ma profesjonalnym producentów tego typu sprzętów. Ja postanowiłam to zmienić. Choć na samym początku nie miałam zielonego pojęcia, o tym, jak powinno się wyrabiać coś takiego, jak świecznik kościelny, czy nawet same świeczki do kościoła. Te drugie są do zrobienia w znacznie łatwiejszy sposób. Potrzebny jest tylko i wyłącznie specjalnie obrobiony wosk pszczeli (ważne jest właśnie to, że akurat świece do kościoła na przykład adwentowe, ale i zwykłe, codzienne wyrabiane są przede wszystkim z wosku pszczelego. Co ważne świeczniki do kościoła, których jestem wiodącym producentem zazwyczaj produkowane się ze specjalnego stopu metalu. Jednak bardzo często spotykamy się także z zamówieniami na świeczniki stworzone z metali szlachetnych. Takie złote lub srebrne świeczniki zamawiane są przez księży zazwyczaj na specjalne okazja. Używane są bardzo często jako odświętne akcesoria do przeprowadzania mszy świętej. Co ważne można domówić dodatkowe świeczniki kościelne do różnych zestawów.

Staramy się sprostać oczekiwaniom naszych wszystkich klientów, dlatego też aktualnie poza świecznikami i świeczkami kościelnymi produkujemy także takie akcesoria przeznaczone dla zwykłych ludzi. Są one kupowane najczęściej w okresie około świątecznym przez różne osoby.