Nowoczesna wkrętarka kompaktowa

Wiele prac wymaga użycia narzędzi elektrycznych w miejscach, gdzie nie ma swobodnego dostępu do źródła prądu, zwłaszcza na terenie budowy. Narzędzia posiadające akumulatory są w takich miejscach niezastąpione, choć mnóstwo pracowników wspomina często iż bywają one zdecydowanie niewygodne, zwłaszcza wkrętarki o dużej mocy.

Kompaktowa wkrętarka o dużej mocy

mała wkrętarka akumulatorowaRęczne wkrętarki działają w większości sytuacji bardzo dobrze, aczkolwiek przez pracowników budowlanych uważane są za niewygodne, niezbalansowane i dość trudne do kontrolowania w bardzo wymagających zadaniach. Mała wkrętarka akumulatorowa, jaka niedawno została wprowadzona do sprzedaży okazała się być więc ogromnym hitem wśród pracowników potrzebujących lekkiego, aczkolwiek mocnego narzędzia bezprzewodowego z napędem elektrycznym. Ma ona identyczną funkcjonalność jak pełnowymiarowe wkrętarki, i może być używana do wszystkich prac, do jakich są one używane. Jest natomiast o ponad połowę lżejsza, i podobnie mniejsza, więc okazuje się być znacznie wygodniejszym narzędziem wszędzie tam, gdzie nie ma wystarczającej przestrzeni do wykorzystania normalnej, pełnowymiarowej wiertarki, albo tam gdzie z jakiegoś powodu normalna wkrętarka okazuje się być zbyt niewygodna. Mimo małych gabarytów, wkrętarka może działać nieprzerwanie przez godzinę, na standardowych ustawieniach obrotów i prędkości.

Możliwość łatwego przenoszenia w niemal każdej kieszeni czy torbie narzędziowej, oraz użycia wszędzie tam gdzie normalne wkrętarki okazują się być niewygodnymi jest ogromną zaletą, toteż nowe wkrętarki stają się coraz częściej zamiennikiem dla dużych i niekoniecznie komfortowych wkrętarek tradycyjnych. Nie ma również większego problemu z ich dostępnością, zwłaszcza iż zapotrzebowanie jest coraz większe.