Obowiązki w hurtowni kwiatów

 

Jakiś czas temu szukałem nowego miejsca pracy. Wśród wielu podobnych ofert jedna wzbudziła moje szczególne zaciekawienie między innymi ze względu na środowisko, w którym będę po podjęciu pracy wykonywał obowiązki zawodowe. Mam tutaj na myśli hurtownię kwiatów sztucznych. Dlaczego zdecydowałem się na pracę w takim miejscu? Między innymi ze względu na proponowane wynagrodzenie.

Sprzedaż kwiatów w hurtowniach – ciekawe zajęcie

hurtownia kwiatów sztucznychTakie zajęcie wydawało mi się ciekawe między innymi ze względu na możliwość kontaktu z różnymi ludźmi i rozwijanie umiejętności handlowych. Dopiero po rozmowie kwalifikacyjnej przekonałem się o tym, jak wiele różnych stanowisk pracy może znajdować się na terenie konkretnej hurtowni. Ze względu na to, że jestem tam zatrudniony od dłuższego czasu, miałem okazję samodzielnie przekonać się, czym różnią się poszczególne zakresy obowiązków. Hurtownia kwiatów sztucznych to oczywiście miejsce, w którym obsługiwani są różni klienci. Obsługa może polegać na mnie tylko na wykorzystywaniu kas fiskalnych i wystawieniu rachunków, ale również wsparciu konkretnych klientów poprzez udzielanie informacji o właściwościach kwiatów sztucznych. Potrzebuję oni pomocy także przy wyszukiwaniu konkretnych produktów. Takim wsparciem zajmują się zwykle pracownicy z dostępem do bazy danych, ponieważ tam są wszelkie informacje o produktach znajdujących się aktualnie na terenie konkretnej hurtowni.

Ze względu na moje uprawnienia związane z obsługą tak zwanego wózka widłowego brałem udział również w rozładunku dostarczonego towaru. Polega to nie tylko na właściwym ustawieniu palety z kwiatami sztucznymi w magazynie, ale również na rozłożeniu tego wszystkiego na półkach, tak żeby dobrze wyglądało. Przecież w hurtowniach kwiaty sztuczne są oglądane przez klientów.