Od czego zależy efektywne wapnowanie truskawek?

 

Prowadzę plantację pysznych owoców. Największa popularnością cieszą się moje truskawki, które zawsze sprzedaje do hurtowni w dobrej cenie. Często pojawiają się pytania, skąd bierze się ich obfity kształt, a także co robię, że smakują tak wspaniale. Odpowiedzi jest kilka, ale najważniejsze jest rozsądne stosowanie wysokiej jakości nawozów.

Cechy dobrego i efektywnego wapnowania truskawki

efektywne wapnowanie truskawekZ racji tego, że odziedziczyłem spore pole po dziadkach, musiałem od samego początku zastanowić się nad nowoczesnym wykorzystaniem nawozów. Mało kto wie, ale nawozy nie są wykorzystywane jedynie przy samej hodowli. Popularne jest efektywne wapnowanie truskawek opierające się na wcześniejszym przygotowaniu gleby. Z racji tego, że w naszym kraju ziemia na polach posiada różne odczynniki, dla każdego, kto chce uprawiać rośliny kluczowe są badania na kwaśność gleby. Dopiero, gdy będziemy posiadać informacje o tym, jakie wskaźniki posiada nasze pole, możemy zastanowić się nad metodą podawania nawozów. Wapnowanie wykorzystywane jest najczęściej przy polach, gdzie współczynniki glebowe cechują się dużą kwaśnością. Wizualnie zauważyć można spory wzrost rośliny na niezasianym polu, jaką jest skrzyp polny. Obfite występowanie wskazuje właśnie na to, że warto zastosować nawozy wapienne. Odkwaszanie gleby jest jednak długim procesem, do którego trzeba się przygotować.

Najlepiej jest do niego przystąpić w okolicach jesieni, by wszystkie czynności wykonać przed przymrozkiem. Chodzi przede wszystkim o to, by gleba pracowała przez cały ten czas, aby na następny siew była odpowiednio przygotowana. Dobre nawozy dostępne są w wielu wariantach cenowych. Warto zaufać fachowcom i za ich pomocą zdecydować się na wapienne, odkwaszające glebę dodatki. Jest to bardzo dobre, długotrwałe rozwiązanie.