Odpowiednia ilość wkrętów w płytach GK

W dzisiejszych czasach, coraz więcej osób decyduje się na wykonanie ścian z płyt kartonowo gipsowych, które zastępują tradycyjne tynki. Jest to niedużo tańsze rozwiązanie, jednak dużo osób decyduje się na takie wyrównanie ścian, ponieważ jest to szybszy sposób, aby uzyskać płaskie podłoża, co spowoduje, że nasze ściany będą bardziej atrakcyjne.

Jak montować płyty GK

wkręty do płyt kartonowo gipsowychPłyty kartonowo gipsowe są proste, w montażu jedynie wymagają odpowiedniego  przygotowania. Najważniejsze jest to, abyśmy w odpowiedni sposób przymocowali stelaż aluminiowy. Następnym etapem, jest docinanie płyt na wymiar oraz przykręcanie ich do aluminiowych profilów. Montowanie płyt, jest bardzo ważne, a więc musimy dobrać odpowiednie wkręty do płyt kartonowo gipsowych Bardzo ważne, jest aby na pełnej płycie znajdowało się 64 wkręty, ponieważ właśnie taka ilość wkrętów, pozwala na pewne i stabilne zamocowanie płyt. Każdy wkręt powinien znajdować się od poprzedniego o 12.5 cm. Takie rozmieszczenie pozwala nam na zmieszczenie 64 wkrętów.Wkręty powinny być dobrane odpowiednio do rodzaju płyty. gdy montujemy jedną płytę możemy użyć wkrętów o długości 3.5 cm, natomiast gdy montujemy podwójnie płyty, szczególnie na ścianach, na których mają znajdować się drzwi, w takim przypadku możemy użyć dłuższych wkrętów, które pozwolą na mocne zamontowanie płyty do profilów aluminiowych.

Wkręty do płyt kartonowo gipsowych, to najważniejszy element podczas wykonywania ścian, z tego materiału. To dzięki wkrętom, możemy być bezpieczni, w naszym domu i być pewni, że nic się nie stanie, podczas pobytu, w tym domu. Dobierając wkręty, musimy wziąć pod uwagę grubość ścian, przez co wkręt nie wyjdzie nam drugą stroną. Musimy pamiętać o tym, aby wkręty nie zostały wkręcone zbyt głęboko.