Oliwin — kamień nie z tego świata

 

Istnieje wiele minerałów które cieszą się popularnością wśród kolekcjonerów. Choć większość z nich znajdziemy na sklepowych półkach, tak niektóre z nich są cięższe do odnalezienia. Pora zadać sobie pytanie: czym się wyróżnia kamień nie z tego świata?

Oliwin — kamień wyjątkowy

biżuteria z oliwinemJest to rzadki minerał, którego złoża występują w Egipcie, Kenii, Tanzanii oraz USA. Należy do grupy krzemianów i jest spotykany w różnych barwach, choć przeważnie są to ciemnozielony, bądź brązowy. Ciekawy może wydawać się fakt, że jest głównym składnikiem meteorytów. Jego szlachetną odmianą jest tzw. perydot. Gdzie są wykorzystywane kamienie? Są stosowane nie tylko jako surowiec do produkcji materiałów ogniotrwałych, ale pełnią ważną rolę podczas wytapiania szkła kwarcowego. Jest obiektem zainterowania branży jubilerskiej — w szczególności, jeśli mowa o fajalicie, czyli najrzadszej formie tego kryształu. Według ezoteryków,  jest minerałem, który ma właściwości lecznicze i wspomaga procesy regeneracji organizmu. Przyciąga ciepłe uczucia do naszego życia, dlatego biżuteria z oliwinem może okazać się dobrym pomysłem na dodatek dla partnerki. Szczególną cechą jest jego uniwersalność — dobrze sprawdzi się zarówno jako pierścionek, jak i kolczyki. Warto zwrócić uwagę na to, że odcień głębokiej zieleni jest barwą, która idealnie wkomponuje się do ubrań o ciemniejszym kolorze. Jeśli chcemy pokazać naszej drugiej połówce, że nam na niej zależy i planujemy oświadczyny, pierścionek z kamieniem szczęścia może być fantastycznym pomysłem.

Jego właściwości powodują, że z biegiem czasu, kamień może blaknąć. Choć jest kruchym minerałem, tak noszenie produktów z perydotem zaleca się osobom, które są pewne właśnej wartości. Jeśli przekażesz taki prezent swojej partnerce to możesz być pewny, że zapamięta ten gest do końca życia.