Panele grzewcze i wysokie rachunki

 

 Wysokie rachunki to zmora każdego z nas. Zakręcamy wodę podczas mycia zębów, wyłączamy światło jak wychodzimy z pomieszczenia, co sprawia, że płacimy mniej za prąd i wodę. Co jednak co zrobić z ogrzewaniem? Jak możemy obniżyć rachunki za nie? Szczególnie jeśli nie lubimy jak jest zimno w domu?

Panele grzewcze i tanie ogrzewanie

nowoczesne panele grzewcze na podczerwieńJa postawiłam na nowoczesne panele grzewcze na podczerwień. To rozwiązanie polecił mi kolega z biura w jakim pracuję. On również przeraził się wysokimi rachunkami za ogrzewanie i postanowił poszukać jakiegoś rozwiązania. Miał nowoczesną pompę ciepła, jednak nadal płacił bardzo dużo. Postanowił zatem wymienić grzejniki na takie podczerwone. To był strzał w dziesiątkę. Podobno od razu zapłacił mniej za ogrzewanie, a w dodatku kaloryfer nagrzewał się o wiele szybciej niż ten stary. Postanowiłam za jego radą również przejść na ogrzewanie na podczerwień. Moje grzejniki również były bardzo stare i mogłam je bez żalu wyrzucić. Kupiłam nowe grzejniki na podczerwień i czekałam żeby zobaczyć różnicę w rachunkach. Najpierw jednak zauważyłam, ze w domu jest także o wiele cieplej. Odkręcałam kaloryfer i od razu czułam ciepło. Po pierwszym okresie rozliczeniowym rachunki również były niższe, a wtedy grzałam również na ,,starych zasadach”. To mi się spodobało. Wymieniłam wszystkie grzejniki na panele grzewcze na podczerwień. Robiłam to stopniowo żeby nie remontować od razu całości mieszkania, bo byłoby to bardzo drogie. Najważniejsze jednak, ze wiedziałam co zrobić, by zapewnić sobie tanie grzanie.

Mogę polecić każdemu ogrzewanie na podczerwień. Dzięki niemu płacę o wiele niższe rachunki, a do tego podczerwień ma także inne zalety. Szybkie nagrzewanie się pomieszczenia i małe starty energii to tylko niektóre z nich.