Pieć zalet pierwszego roweru MTB

 

Kolarstwo górskie to wspaniała część pasji rowerowej, a posiadanie pierwszego roweru górskiego, to z pewnością marzenie wielu młodych i starszych adeptów tego sportu. Jeżeli chcemy zacząć naszą przygodę z jeżdżeniem w lekkim terenie, musimy rozejrzeć się za rowerem, który spełni nasze oczekiwania bez dodatkowego drenowania naszego portfela.

Jakie pięć plusów ma posiadanie roweru MTB

kross hexagon 5.0Jeżeli dopiero zaczynamy naszą przygodę z kolarstwem, na pewno docenimy pierwszą zaletę posiadania roweru MTB, czyli możliwość wjechania w lekki teren dzięki szerokim oponom. Drugą bardzo ważną cechą budżetowych rowerów górskich dobrych marek jest zamontowany amortyzator, dzięki któremu nasze nadgarstki nie cierpią podczas pokonywania dziur oraz wertepów leśnych. Trzecią bardzo ważną zaletą jest wygodna konstrukcja ramy, która umożliwia pokonywanie dłuższych tras bez konieczności zsiadania z roweru. Docenią to przede wszystkim osoby mniej zaawansowane. Czwartym aspektem jest napęd rowerowy, który umożliwia pokonywanie niewymagających wzniesień dzięki przedniej oraz tylnej przerzutce tak jak na przykład w modelu polskiej marki Kross Hexagon 5.0. Napęd roweru MTB dla osób udających się na wycieczki rowerowe działa sprawnie podczas pokonywania lekkich podjazdów oraz w trakcie długich jazd na wprost, które często są obecne w bardziej nizinnych rejonach Polski.

Piątym elementem roweru górskiego dla osób zaczynających przygodę z kolarstwem MTB są tarczowe hamulce mechaniczne, które zapewniają bardzo dobrą pracę układu hamowania nawet w awaryjnych sytuacjach. Dzięki zamontowaniu tarcz 160 mm oraz zacisków mechanicznych, osoby pierwszy raz wsiadające na tego typu rower, mogą czuć się bezpiecznie podczas suchych pór roku lub w trakcie trwania deszczowych dni.