Pielęgnacja basenów ogrodowych

 

Fajnie jest mieć w ogrodzie duży basen. Latem można schłodzić się letniej wodzie. Baseny ogrodowe sprzedają się z roku na rok coraz lepiej. Trzeba tylko o nie umiejętnie dbać. O ile małe baseny rozporowe i dmuchane nie wymagają szczególnej pielęgnacji, o tyle duże baseny na stelażach powinny być pielęgnowane w specjalny sposób.

Tabletka multifunkcyjna sposobem na czystą wodę

tabletki multifunkcyjne do basenuW małych basenach dla dzieci czyszczenie wody nie stanowi problemu. Mają one niewielkie pojemności, więc wodę można wylać i nalać od nowa. Duże baseny ogrodowe to już zupełnie inna bajka. Trzeba zadbać o nie pod każdym względem. W utrzymaniu czystej wody pomogą na pewno tabletki multifunkcyjne do basenu, które są całkowicie bezpieczne dla kąpiących się w basenie osób. Tabletki takie chlorują wodę i czyszczą ją poprzez swoje specjalne działanie. Pomogą też w zapobieganiu powstawaniu glonów, dzięki czemu woda nie będzie zmieniała swojej barwy na zielonkawą. Tabletki do wody to nie wszystko, ponieważ oprócz tego taflę wody trzeba jeszcze przykrywać na noc specjalną plandeką. Dzięki plandece woda będzie czysta i nie będą do niej wpadały owady. Jeśli już zdarzy się tak, że będziemy mieć w basenie nieproszonych gości to możemy ich wyjąć specjalną siatką na teleskopowym kiju. Korzystanie latem z ogrodowego basenu to bardzo przyjemna rozrywka. O czystość wody zadbają specjalne tabletki multifunkcyjne oraz zabiegi pielęgnacyjne, które trzeba wykonywać regularnie. Bo przy dużym basenie na stelażach wymiana wody na nową nie jest taka prosta jak w małym basenie pompowanym.

W ogrodowym basenie woda powinna być czysta. Z przyczyn naturalnych tworzą się w niej pewne zanieczyszczenia, które trzeba eliminować na bieżąco. W tym celu warto zakupić odpowiednią chemię czyszczącą oraz akcesoria przeznaczone do czyszczenia wody w basenie.