Porady dotyczące klejenia rzęs

Klejenie sztucznych rzęs wcale nie musi być niczym uciążliwym i zajmować dużo czasu. Wystarczy kilka prostych trików, aby nawet niedoświadczona w makijażu osoba przykleiła je za pierwszym razem w sposób poprawny, estetyczny i trwały nie niszcząc przy tym całego makijażu. Są to metody używane także przez profesjonalne makijażystki.

Szybkie klejenie sztucznych rzęs

pęseta do sztucznych rzęsPierwszym trikiem jest dostosowanie rzęs do wielkości naszego oka. Najczęściej musimy je skrócić, aby oko nie wyglądało na smutne. Najważniejsze tutaj jest to, aby ciąć je od zewnętrznej strony! Tam, gdzie włoski są najdłuższe. Jeżeli z kolei włoski rzęs są zakończone po obu stronach tak samo, dzięki przycięciu ich możemy uzyskać znacznie lepszy kształt samych rzęs. Drugim trikiem jest nałożenie kleju i odczekanie około trzydziestu sekund, aby ten nieco podsechł. Wówczas rzęsy od razu złapią się naszych, a klej nie rozmaże się po oku. Nie będą się także odklejać po przeciwnych stronach. Często doklejając je od wewnętrznej strony odkleja się ta wewnętrza. Podeschnięty klej temu zapobiegnie. Ponadto podczas, gdy rzęsy będą schły warto je wyginać do wewnątrz, aby dopasowały się jeszcze lepiej kształtem do naszego oka. Trzeci trik i najważniejszy to pęseta do sztucznych rzęs którą kupimy w sklepach internetowych za niewielkie pieniądze. Nakładanie nią rzęs daje nam większą kontrolę nad tym co robimy i przyspiesza cały proces. Z kolei po ich nałożeniu warto tą pęsetą ścisnąć rzęsy z naszymi, aby nie było prześwitów.

Dzięki tym sposobom klejenie rzęs przestanie być problematyczne i zacznie zajmować dosłownie chwilę. Ostatnim ciekawym trikiem z wykorzystaniem sztucznych rzęs jest robienie kreski. Zanim je nakleimy warto narysować eyelinerem samą jaskółkę, a dopiero po ich nałożeniu zrobić kreskę. Sunąc eyelinerem przy sztucznych rzęsach opiera się on nieco o nie, co go stabilizuje. Dzięki temu narysowanie prostej i równej kreski jest banalnie proste i można to zrobić jednym pociągnięciem.