Powszechne zastosowania szczotek przemysłowych listwowych

 

Zastosowania szczotek przemysłowych, to nie tylko czyszczenie i zamiatanie powierzchni. Dzięki swojej mocnej budowie znajdują one wiele zastosowań zarówno w budownictwie, jak i w produkcji a nawet rolnictwie. W wielu branżach wykorzystuje się właściwości szczotek przemysłowych listwowych, których często używa się zamiast uszczelek gumowych.

Charakterystyka szczotek listwowych

szczotki przemysłowe listwoweWśród szczotek przemysłowych znajduje się zróżnicowane narzędzia, które wykonują wiele zadań w bardzo odmiennych branżach. Podstawowym typem są szczotki przemysłowe listwowe, które używane są nie tylko do czyszczenia, ale również uszczelniania, separacji czy ochrony. Są bardzo korzystną alternatywą dla uszczelek gumowych. Najczęściej możemy je zauważyć w drzwiach przesuwanych w większych miejscach użyteczności publicznej jak centra handlowe czy kina. Spotykane są również w drzwiach autobusów miejskich, na schodach ruchomych oraz w zabudowach meblowych. Szczotki listwowe różnią się między sobą poziomem gęstości włosia, który zależy od sposobu ich produkcji. Największą gęstością charakteryzują się szczotki zaciskane i to one są najczęściej używane jako uszczelnienia. Mocuje się je za pomocą śrub lub wkrętów, co nie dopuszcza do ich poluzowywania. Szczotki listwowe użyte jako uszczelnienie są doskonałą ochroną przed kurzem, pyłem, owadami czy gryzoniami. Ich właściwości wciąż dodają im zastosowań, co sprawia, że trafiamy na nie każdego dnia, nawet o nich nie wiedząc.

Wykorzystanie szczotek przemysłowych listwowych jako uszczelnienia drzwi przesuwanych, moskitier, bram garażowych czy rolet antywłamaniowych sprawia, że są one dookoła nas. Jako alternatywa uszczelek gumowych są bardzo skuteczne w ochronie przed niechcianymi czynnikami z zewnątrz, jak pył, kurz czy gryzonie.