Prywatne dokumenty w chmurze

 

Pojęcie chmury zna każdy, kto aktywnie korzysta z Internetu. Jeśli chcesz przechować dokument lub plik w miejscu bezpiecznym i mieć zawsze do niego dostęp, możesz skorzystać z takiego dysku internetowego. Aby przechowywać ważne dokumenty prywatne zachęcam do zakupienia dodatkowej ochrony chmury. Działa ona niezawodnie i pomaga w przechowywaniu plików. 

Jak zabezpiecza się dokumenty w chmurach?

chmury prywatnePierwszym stopniem zabezpieczenia jest hasło oraz indywidualny identyfikator. Każdy użytkownik Internetu go zna i z niego korzysta. Nie ma w tym nic, co mogłoby Cię zaskoczyć. Są jednak systemy dodatkowo zabezpieczające chmury prywatne. Na niektórych aby poprawnie się zalogować musisz wysłać wiadomość SMS z konkretnym hasłem. Wtedy wszystkie pliki są udostępnianie. Jeśli tego nie zrobisz również się zalogujesz, jednak chmura będzie sprawiała wrażenie pustej. Innym rodzajem zabezpieczenia jest pokazanie twarzy. Do takiej chmury możesz zalogować się przy użyciu telefonu komórkowego, który ma opcję określaną jako face unlock. Niektóre chmury prywatne wprowadziły także innowacyjny system podwójnego szyfrowania. Użytkownik musi zalogować się pierwszy raz, a następnie wpisać komendę, które wyświetli kolejne okno do logowania się. W tym oknie wpisuje się inne hasło oraz login. Po spełnieniu tych procedur wyświetlają się dokumenty, użytkownik ma możliwość dowolnego ich edytowania.

Przechowywanie dokumentów w tych chmurach jest zazwyczaj najrozsądniejszym rozwiązaniem, ponieważ mamy do nich dostęp wszędzie i w każdym momencie. Korzystanie z chmur to również wygoda dla jej użytkownika i pewność, że tylko on ma do nich dostęp. Każda dobra chmura ma więcej, niż jeden typ zabezpieczeń. Czasami jest to kwestia wykupienia abonamentu, lecz ogółem jest taka opcja.