Regały w magazynach przemysłowych – regały wspornikowe

Odpowiednie wyposażenie pomieszczeń zakładowych wiąże się z umiejętnym zarządzaniem przestrzenią. Wielkie zakłady pracy dysponują różnego rodzaju powierzchnią roboczą, magazynową, biurową i socjalną. Każde z miejsc wymaga określonego rozplanowania przestrzeni i odpowiedniego doboru wyposażenia. Pokoje socjalne i biurowe nie wymagają wyspecjalizowanego umeblowania. Regały półkowe, szafy, blaty i fotele biurowe to wyposażenie, które sprosta wymogom tego rodzaju pomieszczeń.

regały wspornikowePrzestrzeń produkcyjna i warsztat to miejsce wymagające odpowiedniego rozplanowania. Specjalne sprzęty konieczne są dla usprawnienia i zwiększenia wydajności pracy. Szafki narzędziowe, stoły warsztatowe i blaty robocze powinny być dostosowane do specyfiki wykonywanych zadań.
Magazyn to miejsce, którego zadaniem jest gromadzenie i przechowywanie towarów. Regały magazynowe muszą być dostosowane do rodzaju składowanych ładunków i odpowiadać specyfice miejsca. Charakter prowadzonej działalności determinuje wykorzystanie określonych elementów wyposażenia. Regały paletowe wykorzystywane są do magazynowania towarów spaletyzowanych, które transportuje się za pomocą wózków widłowych. Regały wspornikowe przeznaczone są do przechowywania ładunków wielkogabarytowych, których parametry przekraczają wytrzymałość zwykłych regałów magazynowych. Specjalnym rodzajem wyposażenia są antresole magazynowe i podesty. Tego typu elementy modułowe umożliwiają kształtowanie przestrzeni hal magazynowych w zależności od potrzeb, nawet po zakończeniu montażu.

Antresole i podesty magazynowe wyposażenie, które wchodzi w skład wielopoziomowych konstrukcji systemowych. Wszystkie regały magazynowe muszą być precyzyjnie dopasowane do specyfiki pomieszczeń oraz profilu prowadzonej działalności gospodarczej.