Rowerek drewniany bez pedałów

Wszyscy rodzice chcą kupować dla swoich dzieci najlepsze zabawki. do takich niewątpliwie także należą rowery, deskorolki i rolki. Jeśli mamy w domu małe dziecko około półtora roczku do dwóch lat najlepszy będzie do nauki jazdy na rowerze mały rowerek biegowy.

Rowerek z drewna dla dziecka

rowerek biegowy drewniany dla 2 latkaPolecany rowerek biegowy drewniany dla 2 latka ma koła 12 calowe wykonane z pianki Eva. Każdy z rowerków powinien mieć gumowe rączki. Maksymalnie dziecko może ważyć 35 kg. Natomiast sam rowerek wazy ponad 3 kg. Nie jest wiec lekki i idealnie nadaje się dla małego dziecka. Taki rowerek bez pedałów uczy dziecko trzymania równowagi. Dodatkowo pomaga w nauce kierowania przez co dziecko w przyszłości nie będzie mieć problemów z jazdą na dużym rowerku. Dziecko odpychając się nóżkami wprawia w ruch rower i dzięki temu się przemieszcza. Hamuje dokładnie w ten sam sposób bo przy użyciu nóżek. Dlatego dziecko szybko uczy się równowagi i kontroli nad własnym ciałem. Cena za rowerek zależy od producenta oraz sklepu. Zaczynają się one od 100 złotych. Jest to standardowa najczęściej spotykana cena za rowerek drewniany biegowy. Siodełka w rowerach biegowych są zazwyczaj doszyć miękkie. Kierownica ma 3 stopniową regulacje więc można ją podnieść jak dziecko podrośnie. Siodełko także jest często podnoszone lub obniżane. Warto zainwestować w biegówkę dla małego dziecka.

Jeśli chcemy nauczyć dziecko jazdy na rowerze bez bocznych kółek to powinniśmy najpierw kupić mu rower biegowy. Najlżejsze będą aluminiowe lub drewniane i to właśnie te ostatnie są najczęściej wybierane przez rodziców dla dwulatków. Rower uczy dziecko koncentracji oraz pomaga w utrzymywaniu równowagi. Oczywiści jazda na rowerze musi odbywać się w kasku. O bezpieczeństwo dbają oczywiście rodzice.