Różne rodzaje dozowników mydła

Mydło jest podstawowym kosmetykiem, jaki znajdziemy w każdej łazience. Nie kosztuje wiele, a dzięki niemu możemy utrzymać nasze ręce w czystości. Do wyboru są mydła w kostce, jednak bardziej popularne stały się te w płynie. Dlaczego? Na pewno ze względu na higienę ich użytkowania, wydajność, łatwe uzupełnianie braków.

Dozownik mydła z wygodną pompką

bezdotykowy dozownik mydłaMożna kupować co chwila nowe opakowanie mydła, w plastikowym pojemniku. Jednak jest to mało ekonomiczne, niewygodne, droższe i mało ekologiczne. Lepiej jest kupić dozownik mydła. Jest to zakup jednorazowy, a później jedynie dokupuje się uzupełnienie mydła w wygodnym opakowaniu. Do wyboru jest wiele rodzajów dozowników. Najbardziej podstawowy to taki stawiany na umywalce. Tańsze wersje są zrobione z tworzywa sztucznego, te lepsze są ceramiczne. Plastik jest lżejszy, łatwo dostępny, jednak dozownik może pękać. Opcja ceramiczna jest na pewno bardziej elegancka, trwalsza, a taki dozownik wygląda o wiele lepiej od plastikowego. Kolejna opcja to dozownik montowany na ścianie. Takie można najczęściej spotkać w lokalach usługowych, na dworcach, w miejscu pracy. Najczęściej spotykany jest dozownik z przyciskiem, choć popularność zyskuje bezdotykowy dozownik mydła. Działa on na zasadzie fotokomórki, czyli wystarczy podstawić ręce pod dozownik a on sam dozuje odpowiednią porcję mydła. Jako że niczego się nie dotyka to jest to opcja bardzo higieniczna. Mechanizm jest niezawodny, dozownik wcale nie kosztuje aż tak dużo, można dostać je w wielu stylizacjach. Nie tylko standardowe białe dozowniki, ale także z obudową metalową, czy kolorowe.

Z pewnością bezdotykowe dozowniki mydła są najkorzystniejszym rozwiązaniem zarówno do domu, jak i do zakładów pracy. Są praktyczne, dobrze wyglądają, są łatwe do uzupełniania, a do tego nie przepłacimy za nie. To zdecydowanie produkt wart zakupu.