Rozwijające zdolności zajęcia w przedszkolach

Mój kolega kilka lat temu skończył studia związane z rzeźbiarstwem i ceramiką. On uwielbiał to robić i moim zdaniem miał wielki talent. Jednak bardzo długo nie mógł znaleźć stałego zajęcia. Czuł się artystą i nie do końca potrafił robić coś innego.

Kolega prowadzi zajęcia z ceramiki

warsztaty ceramiczne dla dzieciPewnego dnia przypadkowo poznałam kogoś kto robi różne warsztaty w przedszkolach. I okazało się, że są też robione warsztaty ceramiczne. Spytałam więc od razu czy nie chcieliby przyjąć kogoś do swojego zespołu. Na szczęście mieli wolny wakat. Kolega ucieszył się z tej propozycji. Aczkolwiek bał się tego czy będzie potrafił nauczyć dzieci takich rzeczy. Gdy spotkałam go po paru miesiącach powiedział mi, że teraz czuje się spełniony. Uczy dzieci ceramiki poprzez zabawę. A one uwielbiają te zajęcia z nim. Takie warsztaty ceramiczne dla dzieci prowadzi teraz w wielu miejscach. Codziennie jest gdzieś indziej. Opowiadał mi o tym z wielką pasją. Powiedział, że wiele dzieci ma talent do tergo i on stara się wtedy jakoś je ukierunkować na tyle ile może. Niektóre bawią się po prostu tą formą. W każdym bądź razie jak do tej pory nie spotkał dziecka, które nie byłoby tym zainteresowane. Do tego dzieci otrzymują własnoręcznie zrobione miseczki czy kubeczki co jest dla nich powodem do dumy. Dzieci, które były nieśmiałe i zamknięte w sobie często właśnie podczas takich zajęć otwierają się na nowe doświadczenia i na ludzi. on ciągle obserwuje te zmiany.

Także te zajęcia z ceramiki wnoszą dużo więcej niż tylko rozwój zdolności manualnych. Ale także mają wpływ na rozwój dziecka społecznie bo podczas tych zajęć często muszą z sobą współpracować. Niedługo moja córka będzie szła do przedszkola. I mam wielką nadzieję, że w tym które dla niej wybrałam także będą takie zajęcia.