Samochód wzięty na leasing

 

Ludzie przeważnie mają telefony czy internet na abonament, ponieważ to bardzo popularne i wygodne rozwiązani. Jednakże mówiąc o samochodzie na abonament, niewiele osób będzie wiedzieć o co dokładnie chodzi, choć wielu przedsiębiorców z tego korzysta.

Dla kogo jest usługa leasingowa?

auto na abonament poznańNie wszystko z czego korzystamy, musimy mieć na własność, podobnie jak nie wszystko trzeba kupować , bo równie dobrze można wypożyczyć. Rozwiązań jest naprawdę wiele, kwestią jest tylko to, co konkretnie nam będzie najbardziej odpowiadać. Bardzo popularnym rozwiązaniem w dzisiejszych czasach jest auto na abonament Poznań jest miastem, w którym już wielu przedsiębiorców z niego skorzystało. Mowa tu jest oczywiście o leasingu, w którym leasingobiorca dostaje do dyspozycji przedmiot umowy leasingowej i w zamian opłaca stały abonament. Jest to bardzo atrakcyjne rozwiązanie, ponieważ niesie ze sobą duże korzyści podatkowe. Przede wszystkim, przedsiębiorca nie musi inwestować w zakup nowego pojazdu, który nierzadko może kosztować nawet kilkaset tysięcy, w zależności od rodzaju, gdyż otrzymuje go w ramach umowy na własny użytek. W zamian za to, opłaca abonament, który bądź co bądź może zaliczyć w koszty prowadzenia działalności, a więc również odliczyć od niej podatek od towarów i usług. Gdy kupujemy nowy samochód na fakturę, to możemy od niego tylko raz odliczyć podatek, a leasing daje możliwość comiesięcznego odliczania. Ponadto w zależności od wyboru rodzaju leasingu, leasingobiorca może wykupić go za niewielką kwotę.

Generalnie obowiązują dwa rodzaje leasingu: operacyjny (usługowy) oraz finansowy (kapitałowy). W obu przypadkach przedmiotem umowy leasingowej może być samochód nowy bądź używany, specjalistyczna maszyna czy też urządzenie elektryczne.