Serwisowanie systemów taśmowych

 

Współczesne fabryki mają to do siebie, że pracują dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu – nie mogą sobie pozwolić nawet na chwilę przerwy, ponieważ od ich nieustannej pracy zależy zysk przedsiębiorstwa, na zlecenie którego działają. Jak to się mówi, czas to pieniądz, a zatem nie ma miejsca na długotrwałe awarie w dzisiejszych fabrykach.

Serwisowanie taśm w fabrykach

serwis taśmZakłady przemysłowe różnego typu działają obecnie zazwyczaj niemal samodzielny – współczesna technologia pozwala na automatyzacje pracy, która przekłada się bezpośrednio na generowanie ogromnych zysków wielu przedsiębiorstw. Jednak, jak to z rzeczami martwymi bywa, niektóre elementy zakładów odmawiają niekiedy posłuszeństwa, dlatego wymagane jest wówczas natychmiastowe serwisowanie niektórych sprzętów, takich jak maszyny produkcyjne czy taśmy transportowe. Istnieją specjalne przedsiębiorstwa, które przez dwadzieścia cztery godziny na dobę przeprowadzają serwis taśm, które mogą ulec zerwaniu w trakcie wykonywania pracy. Ponieważ żadna fabryka nie może sobie pozwolić na przerwanie produkcji, serwis odbywa się niemal natychmiastowo – wystarczy jeden telefon, aby na miejscu pojawili się fachowcy ze specjalistycznym sprzętem, za pomocą którego dokonają sprawnej naprawy. Najczęstszym problemem są taśmy, które ulegają zerwaniu – serwisanci zgrzewają ze sobą wówczas uszkodzone elementy. Dzięki nowoczesnej technologii chłodzenia za pomocą sprężonego powietrza serwisowanie przebiega niezwykle sprawnie.

Co bardzo istotne z punktu widzenia zakładów produkcyjnych, powinny one utrzymywać stały kontakt z jedną firmą serwisującą, która na wyłączność może szybko reagować na każde wezwanie. Przy takim układzie serwis może potrwać zaledwie godzinę do półtorej od momentu zlokalizowania usterki.