Sklep z częściami motoryzacyjnymi – renault

Każdy posiadacz samochodu  wie ile wysiłku potrzeba by utrzymać pojazd w dobrym stanie technicznym. Stan polskich dróg często bywa daleki od ideału i potrafi szybko wymęczyć nawet najwytrwalsze zawieszenie. Jeżdżąc dużo po drogach gorszej jakości jesteśmy narażeni na częste wymiany elementów zawieszenia, uszkodzenia felg, uszkodzenia opon czy też pęknięte przednie szyby od kamyków wydobywających się spod kół innego uczestnika ruchu.  

Sklep z częściami, a używany renault

 

sklep z częściamiGdy już przytrafi się nam niespodziewana usterka zawieszenia lub pojedyncze elementy wykazują ślady nadmiernego zużycia poprzez stuk, skrzypienie  i luzy pora udać się do mechanika. Diagnozę zawieszenia może nam przeprowadzić też diagnosta na stacji diagnostycznej. Po sprawdzenie zawieszenia i wytypowania elementów do wymiany mamy dwie możliwości: albo powierzyć zakup części mechanikowi albo samemu zakupić.
Gdy zdecydujemy się z różnych względów na zakup samemu w sklepie z częściami warto zawitać do paru sklepów gdyż czasami te same części mają duże różnice w cenie.  Części oryginalne takich producentów jak np. Citroen, Peugeot czy Renault mają oznaczenia z wybitym logo na produkcie. Części oryginalne przeważnie są droższe ale są lepiej wykonane i wytrzymują dłuższe użytkowanie w porównaniu z tanimi bądź średnimi zamiennikami.
Do wyboru mamy też zamienniki, lecz im cena ich jest niższa tym większe podejrzenie w stosunku do nich powinniśmy mieć. Tanie zamienniki mogą nie trzymać wymiarów, mieć gorszą jakość wykonania i jakość materiału. Dobrej jakości zamienniki odpowiadają wymiarom oryginalnym, są wykonane z lepszych materiałów i powinny nam starczyć na dłuższy czas użytkowania.

Gdy zakup powierzymy mechanikowi zamówi on potrzebne do naprawy  części i sklep z częściami renault mu je dostarczy. Warto wytłumaczyć mechanikowi jakiej jakości części oczekujemy wykorzystanych do naprawy zawieszenia. Po naprawie samochodu na dobrej jakości częściach powinnyśmy cieszyć się jazdą w ciszy bez stukającego lub skrzypiejącego zawieszenia przez długi czas.

Źródłem informacji była strona http://salko.pl