Słupki do zabezpieczania dróg

Zapory antyterrorystyczne to bardzo skuteczne zabezpieczenia obiektów przed możliwością niepowołanego wjazdu na teren, aczkolwiek nie wszędzie mogą być postawione. W centrach miast, na ten przykład, zwykle bywają za duże i zbyt niewygodne, by mogły skutecznie być zastosowanymi jako ochrona przeciwko możliwości wtargnięcia na teren obiektu.

Najskuteczniejsze słupki bezpieczeństwa

Słupki antyterrorystyczneW obiektach położonych w centrum miasta potrzebne są bardziej kompaktowe, aczkolwiek równie skuteczne zabezpieczenia. Najczęściej są nimi słupki antyterrorystyczne, wyglądające do złudzenia niczym normalne słupki drogowe, aczkolwiek spełniające to samo zadanie co zapory. Słupki te są betonowymi konstrukcjami, które zostały w środku wzmocnione tytanowym lub stalowym słupem, dzięki czemu mogą bez trudu zatrzymać jadący samochód bez uszkodzeń. Są o wiele praktyczniejsze niż duże betonowe zapory, gdyż mogą one być również używane jak zwykłe drogowe słupki, i nie zwracać uwagi osób postronnych. W przeciwieństwie do zapór, które mogą być położone w wybranym miejscu bez konieczności zamontowania w podłożu czy zamocowania do stałego miejsca, jednak, wymagają one zamocowania w podłożu tak jak każdy inny rodzaj słupka, aczkolwiek nie bywa to zadanie szczególnie wymagające ani też męczące. Słupki bezpieczeństwa można dostać w wielu różnych wariantach, różniących się głównie wyglądem.

Dzięki temu, słupki mogą być rozstawione w taki sposób by zapewniać bezpieczeństwo na terenie obiektu, ale również i być niezauważalnym elementem zabezpieczeń. W razie potrzeby, producenci mogą wykonać każdy rodzaj słupka na zamówienie, bardzo niskim kosztem. Transportem i montażem zajmują się zazwyczaj załogi producenta, choć samodzielny montaż prawie nigdy nie przysparza problemów.